Maďarský jazyk v bilingválnej administratívnej komunikácii

Magisterské štúdium

Študijný odbor 11. Filológia
Forma štúdia denná
Dĺžka štúdia 2 roky
Garant prof. Mgr. Ildikó Vančo, PhD.
Získaný titul Magister (Mgr.)
Nadväzujúce študijné programy -
Pracovisko ÚSTAV MAĎARSKEJ JAZYKOVEDY A LITERÁRNEJ VEDY
Informácie Bližšie informácie o programe

Charakteristika študijného programu

Absolvent študijného programu Maďarský jazyk v bilingválnej administratívnej komunikácii v rámci teoretických vedomostí získa poznatky z oblasti terminológie, jazykovej politiky, teórie dvojjazyčnosti, vizuálnej kultúry, textovej lingvistiky a dejín literatúry a kultúry, a oboznámi sa so základmi editorstva a komunikácie s verejnosťou. Dokáže zhodnocovať rôzne možnosti a postupy na úrovni individuálnej textotvornej kompetencie s osobitným zreteľom na žánre administratívneho a odborného štýlu. Ovláda bilingválnu administratívnu komunikáciu v ústnej a písomnej interakcii. Absolvent disponuje teoretickými poznatkami a zručnosťami z oblasti riadenia bilingválnej administratívnej práce na vyšších úrovniach, organizácie kultúrno-spoločenských podujatí a legislatívneho a ekonomického pozadia fungovania jednotlivých podsystémov verejnej správy.

Uplatnenie absolventa

Absolvent magisterského študijného programu Maďarský jazyk v bilingválnej administratívnej komunikácii sa uplatní v súlade s Národnou sústavou povolaní a SK ISCO-08 v nasledovných povolaniach: odborný pracovník verejnej správy pre protokolárne záležitosti, odborný pracovník verejnej správy pre prípravu, riadenie a kontrolu projektov, odborný pracovník verejnej správy v oblasti medzinárodných vzťahov, supervízor administratívnych pracovníkov.