Hogyan kezdjünk vállalkozni a vendéglátóiparban?

A „Hogyan kezdjünk vállalkozni a vendéglátóiparban?” elnevezésű rendezvényre 2018. október 25-én került sor, amelyen a harmadéves regionális idegenforgalom szakos hallgatók és minden más érdeklődő is részt vehetett. Az előadást egy házaspár tartotta, Lucia és Tomáš Šajgal.

Ők indították a BODKA donut point nevet viselő vállalkozást különleges, egyedi fánkjaikkal. Az előadás előtt lehetőségünk nyílt kávét, teát és fánkot vásárolni tőlük. Háromféle fánkot kóstolhattunk meg: maracujásat, snickerseset, és lattesat. A fánkok az utolsó szemig elfogytak, mivel valóban rendkívül ízletesek voltak. Az előadás nagyon érdekes és egyben hasznos is volt mindenki számára, főleg annak, aki a közeljövőben valamilyen vállalkozást szeretne indítani az idegenforgalomban vagy akár más területeken is. Tomáš Šajgal elmesélte, hogyan indították el a vállalkozásukat. Figyelmeztetett arra, hogy mennyire fontos, hogy ismerjük versenytársainkat, elmondta, mire kell odafigyelnünk, és hangsúlyozta egy jó vállalkozási terv kidolgozásának fontosságát. Az előadás végén több kérdés is elhangzott, melyekre a vállalkozó házaspár szívesen válaszolt. Nagyon hálásak vagyunk nekik az előadás megtartásáért, igazán sokat tanulhattunk tőlük, hiszen egy színvonalas üzlet tulajdonosai.

Kinga Feketeová, 3RCM16b

Fotó: Ing. Ľudmila Mazúchová, PhD.

Gastro01 828x1104

Gastro02 828x621

Gastro03 828x621

Gastro04 828x621

Gastro05 828x621

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand