TRAIN-e-HOTEL találkozó Csehországban

Az Idegenforgalmi Tanszék munkatársai 2024. január 24. és 26. között nemzetközi projekttalálkozón vettek részt a csehországi Karvinában.

A Tanszéket Ing. Beták Norbert, PhD., PhDr. Viktória Bíziková, PhD., MBA, Ing. Hana Bieliková, PhD., Ing. Kristína Pančíková, PhD. és RNDr. PaedDr. Ján Veselovský, PhD. képviselték az Erasmus+ Strategic Partnership KA220-HED-000023291 program keretén belül megvalósuló találkozón. A megbeszelésés helyszíne az opavai székhelyű Sliezska Univerzita karvinai campusa volt. A szervezőkön kívül a veszprémi Pannon Egyetem, a rigai Turiba University képviselői is jelen voltak a találkozón, valamint online formában a leccei Egyetem Idegenforgalmi Tanszékének képviselői is csatlakoztak.

A találkozó célja a partnerintézmények oktatóit és diákjait bevonó projekttevékenységek részeredményeinek bemutatása volt. A bemutatott prezentációk a fenntartható menedzsmenthez, a marketingeszközökhöz és a szállodai információs rendszerek fiktív szállodai környezetben történő bevezetéséhez kapcsolódtak.  A résztvevők közt kialakult diskurzus során terítékre került az egyéb eredmények, valamint a projekt jövőbeni folytatásának esetleges irányvonalainak és lehetőségeinek témája is.

A projekttalálkozó teljesítette célját. A projekt hozzájárul ahhoz, hogy a hallgatók közelebb kerüljenek a szállodai menedzsment valós gyakorlatához, elmélyíti a turisztikai ágazatban való munkához szükséges általános és szakmai kompetenciáikat, és kiindulópontot jelent a jövőbeni nemzetközi projekttevékenységek megvalósításához.

A találkozó további programja volt a karvinai Fryštát kastély megtekintése, a város történelmi központjának bejárása és az ostravai technikakiállítás látogatóközpontjának megtekintése.

Train e hotel FSS 01

Train e hotel FSS 02

Train e hotel FSS 03

Szöveg: Ing. Beták Norbert, PhD.

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand