TRAIN-e-HOTEL stretnutie v Karvinej

V dňoch 24. až 26. januára 2024 sa členovia Katedry cestov­ného ruchu zúčastnili medzinárod­ného projektového stretnutia v Čes­kej republike.

Katedra cestovného ruchu Fakulty stredoeurópskych štúdií na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre sa v zastúpení Ing. Norberta Betáka, PhD., PhDr. Viktórie Bízikovej, PhD., MBA, Ing. Hany Bielikovej, PhD., Ing. Kristíny Pančíkovej, PhD. a RNDr. PaedDr. Jána Veselovského, PhD. zúčastnila medzinárodného stretnutia za účelom riešenia projektu Erasmus+ Strategic Partnership KA220-HED-000023291 v Karvinej. Projektové stretnutie sa konalo v dňoch 24. až 26. januára 2024 na akademickej pôde Obchodno-podnikateľskej fakulty Sliezskej univerzity v Opave. Okrem organizátorov boli na stretnutí osobne prítomní aj riešitelia projektu z Panónskej univerzity v Maďarsku a Turiba Universita v Rige. Zástupcovia z  Univerzity del Salento v Lecce sa zúčastnili projektového stretnutia online.

Účelom stretnutia bola prezentácia čiastkových výstupov projektových aktivít, na  riešení ktorých sú zainteresovaní vyučujúci a študenti z jednotlivých partnerských inštitúcií. Prezentované príspevky súviseli s udržateľným riadením, marketingovými nástrojmi a implementáciou hotelového informačného systému v prostredí fiktívnych hotelov, ktoré majú slúžiť ako účinná forma rozvoja budúcich odborníkov cestovného ruchu. Súčasťou rozpravy bola podnetná diskusia, nadväzujúca na prezentované výstupy, súvisiaca s výmenou poznatkov a skúseností vyplývajúcich z riešeného projektu.

Projektové stretnutie splnilo svoj účel. Projekt prispieva k priblíženiu reálnej praxe hotelového manažmentu študentom, prehlbuje ich všeobecné a odborné kompetencie potrebné pre prácu v cestovnom ruchu a je východiskom pre realizáciu perspektívnych medzinárodných projektových aktivít v budúcnosti.

Doplnkovým programom stretnutia bola komentovaná prehliadka zámku Fryštát v Karvinej, prehliadka historického centra mesta a návšteva náučného centra Veľký svet techniky v Ostrave.

Train e hotel FSS 01

Train e hotel FSS 02

Train e hotel FSS 03

Text: Ing. Kristína Pančíková, PhD.