Új kultúrák felfedezése és önismeret (Erasmus+ Spanyolországban)

A 2022/2023-as tanév nyári félévét az Erasmus+ program keretében Spanyolországban töltöttem. Az Erasmus+ program egy igazi, életre szóló kalandot nyújtott számomra, amelyben számos izgalmas és feledhetetlen élményben volt részem.

2023 február elején nagy változás vette kezdetét életemben, amikoris másodéves hallgatóként, az Erasmus+ program keretében a hideg és téli Szlovákiából izgatottan átköltöztem a tavaszias Almeríába (Spanyolországba).  Az új környezetbe való beilleszkedés és az új emberekkel való találkozás az első hetekben igazán izgalmas és kihívásokkal teli volt számomra. Ahogy megismerkedtem emberekkel a világ minden tájáról, rájöttem, hogy a sokszínűségünk az, ami összeköt minket, és hogy a kulturális különbségek nem akadályok, hanem értékek, melyekből egymástól tanulhatunk. Az első pillanattól kezdve éreztem, hogy egy új világba léptem, ahol végtelen lehetőségek várnak arra, hogy felfedezzem és megtapasztaljam az új kultúrát és életmódot. Az új környezet és az emberekkel való találkozás tele volt izgalommal és kíváncsisággal. Almeríába érkezésemkor egy színpompás karneváli felvonuláson találtam magam, ahol a helyiek vidáman és örömmel ünnepelték a városba látogatókat. Először látogattam el a híres Alhambra-palotához és a varázslatos kertekhez, amelyek lenyűgöző szépségükkel elbűvöltek. Az épület és a kertek számomra az új kezdetet és a végtelen lehetőségek tárházát szimbolizálták, melyek az Erasmus+ program során vártak rám.

Az első napokban a beilleszkedés volt az egyik legfontosabb feladatom.  Szerencsére számos más diák is részt vett az Erasmus+ programban, akik szintén izgatottak voltak az új kalandok és tapasztalatok miatt. Részese lettem egy kis, összetartó közösségnek, amelybe a  világ minden tájáról érkeztek emberek.  Megismerkedtem távoli országok kultúráival, hagyományaival és gasztronómiájával. Új barátokat szereztem, és olyan kapcsolatokat építettem ki, amelyek reményeim szerint a program vége után is fennmaradnak. Az első hónapokban részt vettünk a város főterén rendezett nemzetközi fesztiválokon, koncerteken és kulturális eseményeken, amelyek további lehetőségeket biztosítottak az új emberek megismerésére és a helyi közösségbe való integrálódásra.

Az almeríai életmód és az ottani egyetemen alkalmazott tanítási módszerek számomra új kihívásokat jelentettek. A tanárok szenvedéllyel és elkötelezettséggel vezették az órákat, és mindent megtettek annak érdekében, hogy hatékonyan és érthetően kommunikáljanak velünk. A tanárok segítőkészsége és támogatása kulcsfontosságú volt az új tanítási módszerek megértésében és alkalmazásában. Kreatív projektekben vettünk részt, amelyek lehetőséget adtak kreativitásunk kibontakoztatására és saját gondolataink kifejezésére. Így olyan készségeket fejleszthettünk, mint a problémamegoldás, a csapatmunka és az önálló gondolkodás.

Az Erasmus+ programban való részvétel meghatározó élmény volt az életemben. A színes és varázslatos tapasztalatok, amelyekben részem volt, segítettek abban, hogy nyitottabbá és kreatívabbá váljak. Az álomvilág és a valóság találkozása mély benyomást hagyott bennem, és ez a különleges időszak örökre emlékezetes marad számomra. Az Erasmus+ program nemcsak szakmai fejlődést hozott, hanem hatalmas személyes növekedést is eredményezett számomra. Hálás vagyok az Erasmus+ programnak és az általa nyújtott lehetőségeknek, amelyek nyitottabbá és tapasztaltabbá tettek, és hosszútávon is hatással lettek az életemre. A vizsgaidőszak eljövetelével a tanulásra fókuszáltam és keményen dolgoztam azért, hogy megfeleljek a követelményeknek.  A tanulás és az új kihívásokkal való megküzdés elősegítették szakmai fejlődésemet és új képességek elsajátítását.

Az Erasmus+ programban töltött idő alatt a földhözragadt gondolkodásmódom megváltozott, és magabiztosabb, nyitottabb emberré váltam. Ez a tapasztalat sokat tanított nekem önmagamról és arról, hogy mire vagyok képes. Összességében a nyári szemeszter az Erasmus+ programon keresztül valóban egy életre szóló kalandot nyújtott számomra. Megismerhettem más kultúrákat, új barátokra tettem szert és személyesen is jelentős fejlődésen mentem keresztül. Ez az időszak megerősített abban, hogy érdemes kilépni a komfortzónából és nyitott szemmel járni a világban. Mindent figyelembe véve határozottan ajánlom az Erasmus+ programot mindenkinek, aki szeretne új tapasztalatokat szerezni és látókörét szélesíteni.

Almeria 01

Almeria 02