Nemzetközi narra­tológiai konferencián adott elő Benyovszky Krisztián

A European Narratology Network nemzetközi konferenciáján vett részt Benyovszky Krisztián, aki előadásában E. A. Poe A kút és az inga című novellájához készült illusztrációk szemiotikai elemzésével foglalkozott.

A European Narratology Network 7. nemzetközi konferenciáját ezúttal Olaszországban, Monopoliban rendezték meg szeptember 26-28. között. Témája: Rhythm, Speed, Path: Spatiotemporal Experiences in Narrative, Poetry, and Drama. A résztvevők között volt – egyedüli szlovákiaiként – Benyovszky Krisztián, a Magyar Nyelv-és Irodalomtudományi Intézet oktatója is, aki Images of uncertain space and time: The Pit and the Pendulum in the light of narrative and illustration [A bizonytalan tér és idő képei. A kút és az inga a narráció és illusztráció tükrében] címmel tartott előadást az illusztrált történetekkel foglalkozó szekcióban. Intermediális és szemiotikai szempontú összehasonlító elemzésében Benyovszky néhány választott példán keresztül azt igyekezett bemutatni, mennyire képes az illusztráció a maga eszközeivel (színek, formák, perspektíva, vizuális metaforák) érzékeltetni a Poe-novella szubjektív elbeszélőjének térbeli és időbeli bizonytalanságát.

Narratologiai konferencia 01

Narratologiai konferencia 02