Mestertanár Aranyérem kitüntetés Presinszky Károlynak

A kitüntetés átadására a 36. Országos Tudo­mányos Diákköri Konferencia befejezése alkalmából rendezett ünnep­ségen került sor 2023. novem­ber 24-én Budapesten, a Zeneakadémia Nagytermében.

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) a minőségi felsőoktatás érdekében kifejtett munkásság méltányolására Mestertanár Aranyérem kitüntetést alapított 1997-ben mindazon oktatók és kutatók jobb megbecsülése és ösztönzése céljából, akik az egyetemisták és a főiskolások kötelező tananyag elsajátításán túlmutató, tudományos diákköri, szakkollégiumi vagy egyéb önképzési formában megvalósuló tudományos tevékenységének elősegítéséért, kibontakoztatásáért és szervezéséért éveken át kiemelkedően eredményes, áldozatos munkát végeztek.

Presinszky Károly az elmúlt közel 20 évben szakmai tapasztalatait eredményesen alkalmazva foglalkozik a tehetséges egyetemi hallgatókkal. Minden évben vesz részt hallgatója a kari Tudományos Diákköri Konferencia Magyar Nyelvtudományi Szekciójában. A kari TDK-n témavezetői, bírálói kötelezettségeket, valamint bizottsági tagságot, esetenként elnöki funkciót is betölt. Mindemellett az intézményi TDK szervezésében is oroszlánrészt vállal. 2004-től tanszéki TDT titkár, 2008-tól pedig kari TDT titkár. Ebben a minőségében minden évben a TDK szervezési, lebonyolítási és népszerűsítési feladatait is végzi. Az intézményi TDK szervezésén kívül egyik kezdeményezője volt a Felvidéki Tudományos Diákköri Konferencia elindításának. Az FTDK-n is rendszeresen és eredményesen szerepelnek hallgatói, akik közül néhányan az OTDK-ra is jelölést szereztek. A TDK szervezési tevékenységén túl feladatának tekinti a tehetséges hallgatók publikálási lehetőségeinek elősegítését. A Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Karának kiadásában 2012-től, immár 12 éve minden évben szerkeszti az Utak a tudományhoz c. konferenciakötetet. Ezekben a kötetekben 12 sikeres hallgatójának is jelet meg már írása.

Mestertanar aranyerem 01

Mestertanar aranyerem 02