Hazai szakmai tanulmányutak

2023 novembere és decembere folyamán a Közép-európai Tanulmányok  Kara Idegenforgalmi Tanszék alap- és mesterképzéses hallgatói érdekes szakmai tanulmányutakon vehettek részt, amelyek a hallgatott tantárgyaik aktuális témaköreihez kapcsolódtak.

2023. november 15-én az elsős idegenforgalom szakos hallgatók a Turizmusföldrajz tantárgy keretén belül RNDr. PaeDr. Ján Veselovský, PhD. tanár úr vezetésében egynapos selmecbányai tanulmányútra mentek. Elsőként a természeti Szlovák Bányamúzeum földalatti és felszíni kiállítását látogatták meg, majd a legismertebb történelmi emlékműveket, az Óvárat és az Újvárat tekinthették meg. Hallgatóink aktívan hozzájárultak a tanulmányút sikerességéhez, hiszen felkészülten érkeztek, számos helyi és környékbeli turisztikai érdekességre hívták fel egymás figyelmét, megjegyzéseik tették teljessé a körsétát.

A második szakmai tanulmányút másodéves hallgatók számára november 22-én valósult meg a Turisztikai termékek óra keretében Ing. Kristína Pančíková, PhD., PhDR. Viktória Bíziková, PhD., MBA és RNDr. PaedDR. Ján Veselovský, PhD. kíséretében. Három, az idegenforgalom különbőző típusait képviselő intézményt látogattak meg. Elsőként egy ló- és falusi turisztikai létesítményt, a kráľovai Lunter ranchot nézték meg. A második megálló a szliácsi gyógyfürdő volt, végül pedig a besztercebányai Lux Konferencia Hotellel ismerkedtek meg. Minden egyes megállón érdekes előadásokat hallhattak a vezetőségtől, amelyek során beszámoltak a szolgáltatásaikról, marketingstratégiájukról, árpolitikájukról, az aktuális idegenforgalmi kereslet és kínálat alakulásáról.

A harmadik tanulmányútra december 4-én került sor Pozsonyban másodéves mesterképzéses hallgatókkal az Innováció a turizmusban óra keretében Ing. Kristína Pančíková, PhD. és RNDr. PaeDr. Ján Veselovský, PhD. vezetésében. Két szállodai létesítményt és egy vendéglőt látogattak meg, amelyekben a vezetőség intézményeik innovatív koncepcióit mutatta be. Az első létesítmény a Grand Hotel River Park volt, egy 5 csillagos szálloda, ahol a hallgatók az igazgató vezetésével tekintették meg a szobákat, a közösségi és konferenciatermeket. Ezután az Irin étterembe mentek, ahol a tulajdonos, az Év szlovákiai séfje címmel kétszer is kitüntetett Lukáš Hesko vezette be hallgatóinkat az élménygasztronómia fogalmába. Az utolsó meglátogatott turisztikai létesítmény a CHORS like a hotel hostel volt, Európa első art boutique hotelje és a világ első NFT hostele.

A szakmai kirándulások során hallgatóink összeköthették elméleti ismereteiket a turisztikai gyakorlat tapasztalataival. Lehetőségük volt Szlovákia természeti és kultúrtörténeti nevezetességeinek közös felfedezésére, valamint betekintést nyerhettek különböző turisztikai létesítmények működésébe. A hasznos és egyben élvezetes tapasztalatok révén sok érdekes információval gazdagodtak, aktív részvételükkel hozzájárultak a tanulmányutak sikerességéhez.

Odborna exkurzia 01

Odborna exkurzia 02

Odborna exkurzia 03

Odborna exkurzia 04

Odborna exkurzia 05

Odborna exkurzia 06

Ing. Kristína Pančíková, PhD.