A filmturizmus témája nemzetközi publikációs sikernek örvend

Az Idegenforgalmi Tanszék abszolvense Mgr. Peter Moritz, PhD. már 2017-ben a szakdolgozatírás folyamataként, Ing. Terézia Repáňová, PhD. vezetése alatt foglalkozott a filmturizmus témájával. Ezt követően 2019-ben Ing. Ľudmila Mazúchová, PhD. témavezetésével a „Filmturizmus iránti kereslet Szlovákiájában“ című diplomamunkát készítette el. A diplomamunka képezte az alapját a „Who takes part in film tourism? The analysis of determinants of visiting film locations“ című szakmai tanulmány kidolgozásának, mely a Journal of Tourism Reasearch című neves folyóiratban jelent meg. A folyóirat a Web of Science és SCOPUS adatbázisokban regisztrált folyóirat, 2022-es IF: 4,6, Hirsch-Index: 75, Q1. A 2023-ban elfogadott tanulmány Ing. Michal Hrivňák, PhD. (Nyitrai Mezőgazdasági Egyetem) statisztikai módszereivel lett kiegészítve.

Gratulálunk a szerzőknek és további sikeres tevékenységet kívánunk! Egyúttal a többi hallgatót is arra szeretnénk biztatni, hogy működjenek együtt témavezetőikkel a záródolgozatuk megírásában, ami szintén nemzetközi színvonalú munkákat eredményezhet.

Film Tourism

Szöveg: Ing. Beták Norbert, PhD.