Karunkon zajlott a Tompa Mihály Országos Verseny nyitrai járási fordulója

Április 3-án a  Csemadok társzervezőjeként már hagyományosan a Közép-európai Tanulmányok Kara adott otthont a XXVII. Tompa Mihály Országos Verseny nyitrai járási fordulójának.

A megmérettetésre a zoborvidéki iskolákból érkeztek vers- és prózamondók egyaránt, mintegy 32-en, akik tele voltak izgalommal és lelkesedéssel. A verseny lebonyolításában karunk másodéves óvópedagógus és magyar szakos hallgatói is kivették a részüket. Míg egyesek segédkeztek a regisztrációnál, mások a versenyzőket igazították el, fotóztak, valamint dráma- és élménypedagógiai játékokkal segítették levezetni a versenyzők feszültségét, és ezzel oldották a hangulatot. Két diákunk a zsűri munkájába is bekapcsolódott. Hallgatóink így betekintést kaphattak a verseny szakmai részébe, és szervezési gyakorlati tapasztalatokra tehettek szert, mindezt a jövőben pedagógusi pályájukon hasznosíthatják.

A zene sem hiányozhatott a versenyről. Karunk diákjai – Fóthi Virág Mercédesz, Mezei Ádám, Csáky Máté – a megnyitón „minikoncerttel”  kedveskedtek a versenyzőknek és felkészítő pedagógusaiknak. Ezt követően Petres Csizmadia Gabriella köszöntötte a résztvevőket, majd N. Tóth Anikó irányításával el is kezdődött a verseny.

A megmérettetés líra és próza kategóriában zajlott, a diákok korosztályok szerinti csoportokban versenyeztek. Minden versenyző kihozta magából a legtöbbet, nagyon ügyesen szerepeltek a diákok. A verseny lezajlása után a zsűri elvonult, hogy meghozza döntését. Az eredményekre várakozás idejét játékok töltötték ki Hegedűs Vivien vezetésével a versenyzők nagy örömére. Többen megjegyezték, hogy mindenképpen jönnek jövőre is.

Az országos elődöntőn a következő diákok mutathatják meg tehetségüket:

Líra

• 1. kategória: Gál Lilien
  • 2. kategória: Gálik Dóra
  • 3. kategória: Šonkoľ Daniela

Zsűri: N. Tóth Anikó, Lőrincz Katalin, Csáky Máté

Próza

• 1. kategória: Gyepes Lea
  • 2. kategória: Szakács Aliz
  • 3. kategória: Gálik Noémi

Zsűri: Petres Csizmadia Gabriella, Csobády Csilla, Bondor Jusztina

A versenyzőknek és a felkészítő pedagógusoknak gratulálunk, köszönjük a részvételt, és sok sikert kívánunk minden továbbjutónak!

Szavaloverseny 01

Szavaloverseny 02