A Szép magyar beszéd verseny kari fordulója

2024. április 23-án sor került a Kazinczyról elnevezett Szép magyar beszéd verseny fordulójára a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet szervezésében. A versenyen hét hallgató vett részt, de szép számú közönség is kíváncsi volt a versenyre.

A verseny két részből állt: egy szabadon választott és egy helyben kapott szöveg felolvasása volt a feladat. A választott szövegek változatos témákat kínáltak: volt, aki a furcsa szavakról mesélt és volt, aki a piaci árusokról elmélkedett – avagy mennyi munka is áll egy leves elkészítése mögött? A szervezők Nádasdy Ádám nemrégi nyitrai apropóján egy igényes Nádasdy-szöveggel kínálták meg a versenyzőket.

A zsűri - Bauko János, N. Tóth Anikó és Kozmács István – a következő döntést hozta meg:

1. Mezei Ádám

2. Bondor Jusztina

3. Hegedűs Vivien

Az első két helyezett képviseli majd karunkat az országos döntőben, melyre május elején kerül sor a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Vitéz János Tanárképző Központ esztergomi képzési helyszínén.

Tiszta szívből gratulálunk minden versenyzőnek, hiszen mindannyian kiemelten jól teljesítettek!

Szep magyar beszed 2024 01

Szep magyar beszed 2024 02