Az oktatási államtitkár látogatása egyetemünkön

2020. szeptember 25-én egyetemünkre, majd karunkra látogatott Filip Mónika a Szlovák Köztársaság Oktatás-, Tudomány-, Kutatás- és Sportügyi Minisztériumának államtitkára. Kíséretének tagja volt Tomaga Markéta, az államtitkár asszony irodavezetője és Gajdács Mónika, a minisztérium nemzetiségi főosztályának vezetője.

A vendégeket a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem, valamint a Közép-európai Tanulmányok Karának vezetői - Libor Vozár rektor, Jana Duchovičová oktatási rektorhelyettes, Bárczi Zsófia dékán és Szekeres László oktatási dékánhelyettes fogadta. A megbeszélés központi témája egyetemünk küldetése és az egyetemen folyó pedagógusképzés volt. Szóba került az oktatásban dolgozó egyéb szakemberek képzése is, melyet valamennyi iskolatípus számára biztosítunk.  Az egyetem vezetése informálta az államtitkár asszonyt intézményünk inkluzív oktatásra vonatkozó elképzeléseiről, az óvóképzés, alsó- és felső tagozatos tanítóképzés, valamint a speciális pedagógusok képzésére fókuszálva azt. A kar képviselői tájékoztatást adtak a kar tanulmányi programjairól, valamint a magyar nyelvű tanító- és tanárképzés több évtizedes hagyományának eredményeiről. A megbeszélés további fontos témája volt a kétnyelvűséget kutató és azzal foglalkozó szakembereink tapasztalatainak és projektjeinek bemutatása.