Új járványügyi intézkedések a KETK-n

Kedves kolléganők, kollégák, kedves hallgatók,
2021. szeptember 27-étől a Nyitrai járás a Covid automata alapján a piros színű besorolást kapta (a vészhelyzet 1. foka).

Ōsszhangban a 30/2021-es számú rektori rendelettel, amely a 2021/2022-es akadémiai évben érvényes járványügyi előírásokat és oktatási intézkedésket szabályozza, 2021. szeptember 27-től 2021. október 3-ig a következő intézkedések lépnek életbe:

1. az oktatás továbbra is jelenléti módon zajlik, azokban a csoportokban, ahol a hallgatói létszám maximum 20 személy (az oktató személyével együtt),
  2. a 20 személynél nagyobb létszámú csoportokban távoktatásban történik az oktatás,
  3. a jelenléti oktatás fenntartása érdekében az oktató a tanszékvezető beleegyezésével  szétoszthatja a hallgatókat több 20 személy alatti csoportba, vagy kombinált tanítási formát vezethet be (20 személy jelenléti módon, a többiek online kapcsolódva). Az adott tanítási órára bejelentkezett hallgatók minden intézkedésről előre értesítést kapnak az iskolai e-mail címükre.

A Közép-európai Tanulmányok Kara belső tereiben kötelező az FFP2 típusú szájmaszk viselése (kivételek a Covid automata előírásai alapján), a külső tereken is kötelező a maszkviselés, valamint szükséges valamennyi egyéb járványügyi intézkedés betartása.

Megértésüket köszönöm.

Dr. habil. Bárczi Zsófia, PhD.

KETK, dékán