Karunk képviselete az AFinLA50 szimpóziumon

2021. november 11-13. között került megrendezésre az AFinLA, a Finn Alkalmazott Nyelvészek Társaságának 50., ünnepi tudományos szimpóziuma.

Az esemény második napján a szimpózium részeként a Translanguaging for equal opportunities: Speaking Romani at School elnevezésű Erasmus+ nemzetközi projekt legújabb eredményeit mutatták a projekt munkatársai egy tematikus workshop keretében. A workshop programját szervezték és előadóként is szerepeltek a Közép-eurpai Tanulmányok Karának oktatói.

Karunk végzős doktorandusza, Schulcz Patrik a Jyväskyläi Egyetem vezető kutatójával, Petteri Laihonennel tartott közöst előadást Non-standardized ways of speaking and language education policy regimes címmel. Előadásukban a transzlingválás módszerének oktatásban való lehetőségeit és a szlovákiai, valamint magyarországi oktatás nyelvpolitikai hátterét elemezték. A szekció délutáni programjában került sor karunk docensének és adjunktusának, Vančo Ildikónak és Gergely Viktóriának Translinguaging and monolingualism című előadására, melyben a nyelvváltozatok közötti transzlingválás lehetőségére és annak oktatásbeli fontosságára hívták fel a figyelmet.

A szekció zárásaként felkért nemzetközi szakértők véleményezték a workshopon elhangzott előadásokat. A felkért hozzászólók között volt karunk docense, Kozmács István is.

Az Erasmus+ projekt következő eseménye a 2022. január 21-én a budapesti Károli Gáspár Református Egyetem Csekonics palotájában megrendezésre kerülő nemzetközi konferencia, melyen a projekt további eredményeivel ismertetik meg a hallgatókat a projekt résztvevői.

AFinLA50 01

AFinLA50 02