Két kari aranyérem

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) idén is odaítélte a Mestertanár Aranyérmeket.

Az 1997-ben alapított díjat tudományszervezői és tehetséggondozói tevékenységük elismeréseként olyan oktatók és kutatók kapják, akik sikeres dolgozatok témavezetőjeként, a szakmai zsűrik tagjaként vagy szervezőként legalább 10 éve részt vesznek a TDK versenyek lebonyolításában.

A szakmai bizottságok, illetve az elnökség döntése alapján idén 57-en kapták meg e rangos díjat, melyet a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében adtak át november 24-én. Köztük volt a Közép-európai tanulmányok Kara Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetének két oktatója, Bárczi Zsófia és Benyovszky Krisztián is. Gratulálunk!

Mester_01.jpg

Mester_02.jpgSzöveg: Dr. Bauko János
Fotó: Farkass Ábel

A kórusmuzsika bűvkörében – 60 éves a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Magyar Kórusa (videó)