Kazinczy-érmet kapott karunk hallgatója

A Kazinczyról elnevezett  Szép magyar beszéd verseny 50. országos döntőjét 2022. május 13-án, Esztergomban ren­dez­ték meg a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Tár­sa­da­lom­tudományi Karán.

A verseny két év online szervezés után idén újra jelenléti formában zajlott. A délelőtt folyamán felolvasásra kerültek a szabadon választott, 20-21. századi esszé- vagy szépprózai szövegek. Délután a hallgatók már fordított sorrendben adták elő a helyben kapott szöveget, amelyre 20 percnyi felkészülési idő állt rendelkezésükre.

Az eredményhirdetés előtt Dr. Havas Judit előadóművész mutatta be a kötelező szöveget, majd a zsűri tartott egy rövid összegző értékelést.

A versenyen 41 magyarországi és határon túli hallgató mérettette meg magát, köztük egyetemünk Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetének két hallgatója: Fóthi Virág Mercédesz és Patócs Natasa Erzsébet. A verseny eredményeképpen  14 Kazinczy-érem került kiosztásra. Az egyiket az elsőéves tolmács-fordító szakos Patócs Natasa Erzsébet kapta meg, így ő lett a 11. Kazinczy-érmesünk! Felkészítő tanára N. Tóth Anikó volt.

Patocs Natasa

Patocs Natasa emlekerem