Harmónia életműdíj

Rangos kitüntetésben részesült karunk ének-zene tanára október 15-én Komáromban, a X. Harmónia Szlovákiai Magyar Zenei Díj ünnepi díjkiosztó gálaestjén.

A Harmónia-díj a szlovákiai magyar zenei élet legrangosabb elismerése, melyet minden évben az a kiváló zenész vehet át, akit arra a kuratórium a leginkább méltónak tart. Ezenkívül évente egy életműdíj is átadásra kerül. Az életműdíjat idén a szlovákiai magyar kórusmozgalom kimagasló alakja, Józsa Mónika kapta.

A bemutatkozó kisfilmben elhangzott, hogy Józsa Mónika 30 éve tanít a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetemen, vezeti az egyetem magyar kórusát, 40 éve karnagya a galántai Kodály Zoltán Daloskörnek, 1980-tól énekese, szólamvezetője, karnagya, 2006-tól pedig művészeti vezetője a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Vass Lajos Kórusának.

A díjazottnak gratulálunk, további munkájához jó egészséget és sok sikert kívánunk.

Az ünnepélyes díjátadó az alábbi linkre kattintva visszanézhető. https://www.youtube.com/watch?v=mUM2ly0mbu4

Harmonia eletmudij 01

Harmonia eletmudij 02

Harmonia eletmudij 03