Karunk okta­tói a Ma­gyar Tu­do­má­nyos Aka­dé­mia díja­zottjai

A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) 25 évvel ezelőtt, 1997-ben indította el a Domus Hungarica Scientiarum et Artium ösztöndíjprogramot, mely a határon túli magyar tudományosság támogatása céljából jött létre.

Ez a program senior és junior ösztöndíjakkal ösztönzi a külföldi kutatók szakmai munkásságát, magyarországi tevékenységét, segítve bekapcsolódásukat a magyarországi tudományos életbe, akadémiai és egyetemi kutatásokba, magyarországi szakmai partnerek, témavezetők közreműködésével. Az MTA Magyar Tudományosság Külföldön Elnöki Bizottság és a Domus Kuratórium ezt a negyedszázados ösztöndíjprogramot konferenciák szervezésével ünnepli. Az elmúlt 25 év legsikeresebb Domus ösztöndíjasainak kitüntetésére a budapesti Domusnbsp;25 konferencián, 2022.nbsp;no­vem­bernbsp;28-án került sor. Karunk Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetének oktatói, doc. PaedDr. Bauko János, PhD., doc. PaedDr. Presinszky Károly, PhD. és Dr. habil. Mgr. Vančo Ildikó, PhD. az MTA elnökétől, Freund Tamástól vehették át a legsikeresebb pályázóknak járó kitüntetést. Kutatási eredményeiket Kontra Miklós, a Domus kuratórium elnöke méltatta. A kitüntetések átadását követően a díjazottak előadásaira és a kutatásaikból készült poszterkiállításra került sor. A rendezvényt a határon túli magyar tudományosságot támogató ösztöndíjprogram jövőjéről szóló beszélgetés zárta.

A díjazottaknak szívből gratulálunk!

MTA Domus

PhDr. Szabómihály Gizella, PhD.