Az egyetem képviselete a „Tudásbörzén”

2023. június 23-án a komáromi Selye János Gimnáziumban megrendezésre ke­rült a „Tudásbörze“ című rendezvény.

A rendezvény fő célja az volt, hogy a  gimnázium jelenlegi 3. évfolyamos diákjai megismerkedjenek a különböző egyetemek által kínált lehetőségekkel. A diákok számára kivételes lehetőség nyílt arra, hogy találkozzanak az egyetemi tanárokkal és a jelenlegi egyetemi hallgatókkal, akik örömmel megosztották tapasztalataikat és értékes tanácsokkal szolgáltak a szakirány kiválasztásával és a felvételi vizsgákra való felkészüléssel kapcsolatban.

A rendezvényen résztvevő egyetemek standjai rengeteg információs anyaggal, brosúrákkal és szórólapokkal voltak tele, amelyek átfogó képet adtak a diákoknak az egyetemi tanulmányi programokról, a felvételi eljárásról  és az egyes egyetemek által kínált lehetőségekről. A tanulmányi információk mellett a diákok lehetőséget kaptak arra, hogy betekintést nyerjenek a diákéletbe, a finanszírozási lehetőségekbe, valamint a külföldi szakmai gyakorlatok és csereprogramok lehetőségeibe.

A rendezvényen összesen 7 szlovákiai és magyarországi egyetem vett részt. A Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetemet a Közép-európai Tanulmányok Kara és a Bölcsészettudományi Kar képviselte. A rendezvényen jelen volt Dr. Gergely Viktória a Közép-európai Tanulmányok Karáról és Dr. Taneski Martina a Bölcsészettudományi Karról, akik bemutatták az egyetemünk által kínált lehetőségeket, majd közösen válaszoltak a potenciális jelentkezők kérdéseire.

A Tudásbörze kiemelkedő lehetőséget nyújtott a diákoknak, hogy értékes információkat szerezzenek a különböző egyetemekről és azok tanulmányi programjairól.

Tudaborze 01

Tudaborze 02

Tudaborze 03

Szöveg és képek: Mgr. Viktória Gergelyová, PhD. és PhDr. Martina Taneski, PhD.