Félúton konferencia az úton lévőknek

Az ELTE BTK Nyelvtudományi Doktori Iskolájának hallgatói 19. alkalommal szervezték meg a Félúton konferenciát. Erre ezúttal 2023. október 26–27-én került sor Budapesten, az ELTE Bölcsészettudományi Karán.

A Közép-európai Tanulmányok Kara Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetét két doktorandusz hallgató képviselte. Csobády Csilla a Családon belüli helynévismeret-vizsgálat Körtvélyes községben című előadásával a Nyelvtörténet és névtan szekcióban adott elő, Oros Bugár Anna pedig a Nyelvészet és oktatás szekcióban mutatta be az Identitás és nyelv kapcsolata - Kisebbségi és többségi identitás a kisebbségi nyelvek oktatásában című előadását.

A konferencia jó lehetőség volt a találkozásra a magyar nyelvtudomány egy-egy szeletét vizsgáló doktoranduszok számára. Az előadások után értékes hozzászólások, kérdések érkeztek, melyből a szünetekben remek beszélgetések kerekedtek. Köszönjük a részvételi lehetőséget!

Feluton 01