DigiThink: Design thinking for digital innovation

Úplný názov projektu:

DigiThink: Design Thinking for Digital Innovation

Grantová schéma:

ERASMUS+ (Kľúčová akcia 2)

Koordinátor projektu za FSŠ:

RNDr. Štefan Balla, PhD. – Ústav pre vzdelávanie pedagógov

Doba realizácie:

9/2016 - 5/2019

Stručný popis:

Dizajnérske myslenie prekračuje tradičné hranice medzi verejným, ziskovým a neziskovým sektorom, presahuje aj do vzdelávacieho procesu. Proces iteračného dizajnérskeho myslenia pozostáva z piatich krokov: vcítiť sa, definovať, vymyslieť, prototypovať a otestovať.

Hlavné ciele projektu sú nasledovné:

• Naučiť študentov aplikovať netradičné formy učenia, aby nielen rozvíjali podnikateľské plány/modely, ale aj vytvárali inovatívne produkty a služby. Procesom učenia pomocou Design Thinkingu integrovať počúvanie, empatiu používateľov, rôzne spôsoby myslenia, spoluprácu a experimentovanie.
  • Povzbudiť študentov k svojmu sociálnemu podnikaniu, založeniu podnikov, rozvinutiu podnikateľského myslenia a kľúčových obchodných znalostí, zručností a postojov vrátane kreativity, tímovej práce, riadenia rizík, finančného manažmentu a pod. Jednou z kľúčových výziev pre podnikateľov zostáva podpora v rozhodujúcich fázach životného cyklu podnikania a ich rast. V tomto smere sa snažíme pripraviť mladých podnikateľov na prekonanie tohto obdobia.
  • Rozvíjať potrebné digitálne zručnosti pre cieľové skupiny, vytváranie digitálneho podnikania študentskými tímami a využívaním otvorených vzdelávacích zdrojov na poskytovanie kurzu a jeho sprístupnenie širokej verejnosti.
  • Rozvíjať empatiu, etiku, hodnoty a zmysel pre spoločenskú zodpovednosť.

Vytvorený kurz sa realizoval v rámci odborov na partnerských univerzitách za prítomnosti externých odborníkov firiem, IKT a iného prostredia s cieľom pomôcť lektorom aj študentom získať vedomosti a zručnosti z praxe.

Webová stránka projektu:

Partneri projektu: