Inovácia profesijnej prípravy budúcich odborníkov cestovného ruchu využitím fiktívneho cvičného hotela

Úplný názov projektu:

Grantová schéma:

ERASMUS+ (Kľúčová akcia 2)

Koordinátor projektu za FSŠ:

Ing. Norbert Beták, PhD. – Katedra cestovného ruchu

Doba realizácie:

11/2021 - 10/2024

Stručný popis:

Realizáciou projektu TRAIN-e-HOTEL vytvárame konkrétne výstupy pre potreby vzdelávania a odbornej prípravy. Počas riešenia projektu prispievame k rozvoju profesionálnych a transverzálnych kompetencií študentov cestovného ruchu a tým aj k budovaniu znalostnej ekonomiky a k zvyšovaniu inovačnej kapacity v sektore cestovného ruchu. V projekte vytvárame a zakladáme špeciálne cvičné pracoviská, tzv. cvičné hotely. Tieto „fiktívne“ ubytovacie zariadenia kategórie hotel budú simulovať fungovanie reálnych pracovísk a vytvoria tak priaznivé podmienky na realizáciu odborných praktických aktivít pre účastníkov projektu. Po vzniku cvičných hotelov sa realizujú konkrétne edukačno-rozvojové aktivity zamerané najmä na tri principiálne oblasti:  hotelových informačných systémov, interkultúrnej komunikácie a digitálneho marketingu a environmentálnej udržateľnosti.

Webová stránka projektu:

Partneri projektu: