Komplexná inovácia pedagogickej a vzdelávacej činnosti na FSŠ UKF v Nitre s dôrazom na potreby trhu práce vedomostnej spoločnosti

Úplný názov projektu:

Komplexná inovácia pedagogickej a vzdelávacej činnosti na FSŠ UKF v Nitre s dôrazom na potreby trhu práce vedomostnej spoločnosti

Grantová schéma:

Operačný program Vzdelávanie

Koordinátor projektu za FSŠ:

RNDr. Attila Komzsík, PhD. – Dekanát FSŠ

Doba realizácie:

1/2013 - 3/2016

Stručný popis:

Strategickým cieľom projektu je komplexná inovácia pedagogickej a vzdelávacej činnosti na FSŠ UKF s dôrazom na potreby trhu práce vedomostnej spoločnosti.

Komplexná inovácia pedagogickej a vzdelávacej  činnosti týkajúca sa skvalitnenia obsahu a zlepšenia štruktúry existujúcich študijných programov s ohľadom na implementovanie najnovších poznatkov vedy a výskumu do vyučovania, s podporou interného systému kvality a zavedenie možnosti štúdia vo svetovom jazyku, vysokou mierou prispeje k prispôsobeniu vzdelávacieho systému potrebám vedomostnej spoločnosti a k zvýšeniu konkurencieschopnosti fakulty, univerzity nielen v rámci SR, ale aj v zahraničí.

Prispôsobením, skvalitnením a užším prepojením obsahu a formy štúdia na FSŠ UKF s reálnymi potrebami trhu a vedomostnej spoločnosti sa zabezpečí pre študentov ľahšie uplatnenie po skončení štúdia, či už formou zaujímavého zamestnania alebo ďalšieho štúdia v zahraničí. Výskumným pracovníkom fakulty sa rozšíria možnosti pôsobenia vo výskumných projektoch a medzinárodných tímoch. Posilňovaním a skvalitňovaním vzdelávania na slovenských univerzitách sa zvyšuje kredit a konkurencieschopnosť Slovenska v rámci ostatných členských krajín.

Špecifické ciele projektu:

• Inovácia študijných programov na FSŠ UKF v Nitre a tvorba študijných materiálov s dôrazom na potreby trhu práce vedomostnej spoločnosti.
  • Vytvorenie a overenie vnútorného systému na zvyšovanie kvality vzdelávania.
  • Podpora vzdelávania ľudských zdrojov vo výskume a vývoji a zvyšovanie ich kompetenčného profilu.