Kon­fe­ren­cia Fél­úton (dosl. Na pol­ceste) pre tých, kto­rí sú na ces­te

Doktorandi lingvistiky ELTE BTK už po devätnásty raz zorganizovali konferenciu “Na polceste”. Tentoraz sa konala 26.-27. októbra 2023 v Budapešti na Fakulte humanitných vied ELTE.

Ústav maďarskej jazykovedy a literárnej vedy Fakulty stredoeurópskych štúdií reprezentovali dve doktorandky. Csilla Csobády predniesla svoj príspevok s názvom “Skúmanie znalosti zemepisných názvov v rodine v obci Hrušov” v sekcii Dejiny jazyka a onomastika. Anna Oros Bugár prispela k sekcii Jazykoveda a vzdelávanie so svojou prezentáciou “Vzťah identity a jazyka – Menšinová a väčšinová identita vo vyučovaní menšinových jazykov”.

Konferencia bola skvelou príležitosťou na vzájomné stretnutie doktorandov, ktorí sa venujú určitému aspektu maďarskej jazykovedy. Po prezentáciách nasledovali cenné komentáre a otázky, ktoré viedli k plodným diskusiám počas prestávok.

Ďakujeme, že sme sa mohli zúčastniť!

Feluton 01