Deň otvorených dverí na Fakulte stredoeurópskych štúdií UKF

V rámci novembrového Dňa otvorených dverí na UKF sa prezentovala aj naša fakulta a jej jednotlivé pracoviská. Fakultnú prezentáciu v maďarskom jazyku zabezpečil RNDr. Ladislav Szekeres, PhD.

V rámci fakultnej prezentácie bola predstavená univerzita aj fakulta. Záujemcovia získali informácie o rozdieloch medzi SŠ a VŠ štúdiom, študijných programoch fakulty, uplatnení absolventov, prijímacom konaní, štipendiách a mobilitách. Fakultnej prezentácie sa aktívne zúčastnili aj zástupcovia študentskej organizácie JUGYIK a záujemcom poskytli informácie o študentskom živote na UKF z prvej ruky. V rámci voľnej diskusie sme hovorili o možnostiach ubytovania v študentských domovoch, ale návštevníci DOD sa informovali ohľadne detailov prijímacieho konania a uplatnení absolventov jednotlivých študijných programov. Vo vstupnej hale fakulty mali pripravené stánky jednotlivé pracoviská fakulty. Záujemcovia tu mohli diskutovať priamo so študentmi fakulty bez prítomnosti pedagógov.

DOD2023nov 01

DOD2023nov 02

DOD2023nov 11

DOD2023nov 12

Pracoviská fakulty sa prezentovali v dvoch kolách, od 9.00 a 11.30 Tieto prezentácie zabezpečili zohraté tímy pracovísk, ktoré pozostávali z pedagógov aj študentov. Záujemcovia od nich mohli získať podrobné informácie o študijných programoch, predmetoch, študentskom i kultúrnom živote v meste Nitra, odbornej a pedagogickej praxi, mobilitách, možnostiach uplatnenia absolventov v praxi a rôznych školských a mimoškolských aktivitách.

DOD2023nov 03

DOD2023nov 04

DOD2023nov 05

DOD2023nov 07

Dňa otvorených dverí na Fakulte stredoeurópskych štúdií UKF sa zúčastnilo približne 100 záujemcov. Je potešujúce, že s mnohými z nich sme sa stretli pred DOD na veľtrhoch študijných programov. Ponuka študijných programov fakulty ich veľmi zaujala, využili možnosť a prišli sa oboznámiť aj osobne s podmienkami štúdia na fakulte a univerzite.

Autor textu: RNDr. Ladislav Szekeres, PhD.
Fotografie: Mgr. Zoltán Decsi