Plánované programy na FSŠ pri príležitosti Dňa otvorených dverí na UKF v Nitre

Miesto
Fakulta stredo­európskych štúdií:
Prezentácia fakulty: doc. PhDr. Ján Gallik, PhD. (v slovenskom jazyku),
RNDr. Ladislav Szekeres, PhD. (v maďarskom jazyku)

- prezentácia bude zameraná na študijné programy fakulty, prijímacie konanie, štipendiá, mobility, možnosti ubytovania a študentský život)

9:30 – 10:30
A-112 (budova FSŠ UKF v Nitre, Dražovská 4) – v slovenskom jazyku

A-9 (budova FSŠ UKF v Nitre, Dražovská 4) – v maďarskom jazyku

Ústav stredo­európskych jazykov a kultúr
Prezentácia a charakteristika činnosti ústavu: doc. PhDr. Ján Gallik, PhD., členovia ústavu a študenti

- prezentácia pracoviska a študijného programu prostredníctvom komentovaného videa,
- stretnutie a diskusia našich študentov s uchádzačmi,
- aktivity pre uchádzačov (kvíz Poznáš svojho suseda?).

10:30 – 12:30
A-6 (budova FSŠ UKF v Nitre, Dražovská 4)
Ústav pre vzdelávanie pedagógov

Prezentácia a charakteristika činnosti ústavu: Mgr. Orsolya Hegedűs, PhD., členovia ústavu a študenti

- "Máme veriť svojim očiam? Učenie sa vo veku deepfake" - úvodná prednáška profesorky Andrey Kárpáti o "temnej strane" umelej inteligencie a vedomostiach ako kompase
- prezentácia pracoviska a št. programu prostredníctvom komentovanej prezentácie
- predstavenie členov ústavu, vyučovaných predmetov, projektov, pedagogickej praxe, speváckeho zboru
- aktivity pre uchádzačov (robotika, predškolská matematika)
- stretnutie a diskusia študentov ústavu s uchádzačmi

10:30 – 12:30
A-9 (budova FSŠ UKF v Nitre, Dražovská 4)
Ústav maďarskej jazykovedy a literárnej vedy
Prezentácia a charakteristika činnosti ústavu: doc. PaedDr. Ján Bauko, PhD., členovia ústavu a študenti

- prezentácia pracoviska a študijného programu
- hudobné vystúpenie študentov (Ádám Mezei a Zsófia Bakus)
- jazykové a literárne hry

10:30 – 12:30
A-109 (budova FSŠ UKF v Nitre, Dražovská 4)
Katedra cestovného ruchu
Prezentácia a charakteristika činnosti katedry: Ing. Hana Bieliková, PhD. (v slovenskom jazyku), Ing. Norbert Beták, PhD. (v maďarskom jazyku),
členovia katedry a študenti

- prezentácia katedry a študijného programu
- cvičný hotel na Katedre cestovného ruchu – v rámci ukážky predstavíme cvičné hotely, ktoré boli vytvorené v rámci projektu Erasmus. Oboznámite sa s pôsobením študentov vo cvičných hoteloch, akým spôsobom sa môžu zapojiť do práce v cvičných hoteloch.

(v slovenskom jazyku)
A-112 (budova FSŠ UKF v Nitre, Dražovská 4) – v slovenskom jazyku

A-110 (budova FSŠ UKF v Nitre, Dražovská 4) – v maďarskom jazyku
Spoločné sprevádzanie záujemcov

Spoznávanie histórie fakulty, návšteva univerzitnej knižnice a obhliadka univerzitných internátov, aby sme poskytli komplexný pohľad na život a zázemie našej vzdelávacej inštitúcie.

13:00 – 14:30

Ďalej bude pre študentov stredných škôl k dispozícii infostánok FSŠ vo vstupnej hale budovy FSŠ a v budove UKF v Nitre na Tr. A. Hlinku 1.
V budove fakulty budú umiestnené aj infostánky so zástupcami jednotlivých študijných programov, pri ktorých môžu záujemcovia konzultovať priamo so študentami fakulty.
Autobusové spojenie medzi železničnou stanicou/autobusovým nádražím a budovou fakulty zabezpečujú linky MHD č. 1 a 2.

Organizátor môže počas podujatia zhotovovať fotografie alebo videá. Svojou účasťou na podujatí súhlasíte s ich zhotovovaním a použitím za účelom propagácie.