Všetky články

Pracovníčka FSŠ na pa­ne­lo­vej dis­ku­sii vo Viedni

Anikó N. Tóth  (Ústav maďarskej jazykovedy a literárnej vedy) sa 13. ok­tób­ra 2023 zúčastnila na pa­ne­lovej diskusii v Loffice Wien, ktorá bola venovaná aktuálnej téme: zostať v rod­nej zemi alebo radšej si skúsiť šťastie v zahraničí.

Podujatie bolo súčasťou série podujatí #itthonotthon (#doma) a bolo organizované v spolupráci s rakúskymi občianskymi združeniami Lean in Femspace a KultPult a Spolkom Bázis (Slovensko). Okrem Anikó N. Tóth diskutovali na tému odvahy odísť alebo zostať doma  aj herečka Éva Bandor (Slovensko), novinárka a spisovateľka Hesna Al Ghaoui (Maďarsko) a spisovateľka, novinárka Katarina Durica (Belgicko). Besedu moderovala Fanni Erzsébet Tóth (Univerzita Sigmunda Freuda, Viedeň) a Mariann Bencze (KultPult, Viedeň). Do diskusie sa zapojilo svojimi otázkami aj publikum. Panelová diskusia vyvolala dobrý ohlas v početnej maďarskej komunite vo Viedni.

Wien 01