Udalosti fakulty

Ako začať podnikať v gastro priemysle?

Dňa 25. októbra 2018 sme sa v rámci predmetu gastronómia zúčastnili prednášky  na tému Ako začať podnikať v gastro priemysle? O svojich skúsenostiach v gastro podnikaní nám prišli porozprávať manželia Lucia a Tomáš Šajgalovci, majitelia prvého slovenského foodtraileru s názvom Bodka donut point.

Fungujú zatiaľ len štyri mesiace, no pán Šajgal pracuje v gastro priemysle od svojich 13 rokov. Pôsobil v najlepších slovenských reštauráciách – UFO a FOU ZOO, ktoré patria medzi top reštaurácie v Bratislave. V súčasnosti sa venuje najmä someliérstvu. Priblížil nám, ako vyzerá aktuálna gastro scéna a čoho by sa mal človek držať, ak chce byť na trhu úspešný. Tiež nám prezradil niečo zo svojho know-how, aj to, že prvé pravidlo úspechu je nebáť sa, nečakať a ísť do toho, pretože správny čas naozaj neexistuje. Hovorili sme aj o najdôležitejšej časti pri začiatku podnikania v gastro priemysle, ktorou je bezpochyby marketing, no v neposlednom rade je to určite správny tím šikovných ľudí, a tiež určitá dávka šťastia. A nezabudol nám pripomenúť, že každý človek môže uspieť, len musí robiť to, čo ho baví, veriť tomu, a potom tomu uveria aj všetci ostatní.

Touto cestou by som sa chcela, v mene celého 3. ročníka, ešte raz poďakovať manželom Šajgalovcom za naozaj inšpiratívnu prednášku, ich čas a ochotu prísť medzi nás a porozprávať nám o aktuálnych trendoch v gastro podnikaní.

Text: Romana Harčárová, 3RCR
Foto: Ing. Ľudmila Mazúchová, PhD.

Gastro01 828x1104

Gastro02 828x621

Gastro03 828x621

Gastro04 828x621

Gastro05 828x621

Kontaktné informácie

Fakulta stredoeurópskych štúdií

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Dražovská cesta 4, 949 74, Nitra

tel: +421 37 6408 853

Facebook

ico facebook

Virtuálna prehliadka

foto icon