Udalosti fakulty

Odborná prax v hoteli Ibis Bratislava Centrum

Odborná prax, ktorú sme so spolužiačkami vykonávali v hoteli Ibis Bratislava Centrum, bola pre nás veľkým obohatením. Hotel sa nachádza v centre Bratislavy priamo pod Bratislavským hradom. Počas troch mesiacov sme mali možnosť nahliadnuť do sveta hotelierstva.

Oboznámili sme sa s tým, ako to v hoteli funguje a na tri mesiace sme sa mohli stať aj my jeho súčasťou. Určitý čas sme vždy trávili na inom úseku. Vyskúšali sme si prácu na oddelení Front Office, Food & Beverage a Housekeepingu. Na každom úseku to bolo niečo iné, avšak veľmi zaujímavé.

Učili sme sa, aká práca sa odohráva na recepcii. Čo všetko musí vykonať recepčný, aby bolo všetko pripravené k ubytovaniu hosťa a následnej starostlivosti o neho počas celého pobytu. Hlavnou náplňou našej práce bolo podieľať sa na zabezpečení plynulého chodu recepcie. Vyhotovovali sme check-in a check-out hostí a mnohé iné administratívne operácie spojené s prácou recepčného. Komunikovali sme s hosťami, snažili sme sa im vždy pomôcť a poradiť ako sme najlepšie vedeli. K recepcii hotela prislúcha aj bar, kde sme pomáhali s obsluhou a objednávkami. Na úseku Food & Beverage sme sa učili ako prebieha starostlivosť o hosťa počas raňajok. Evidovali sme ubytovaných hostí, ktorí mali raňajky v cene a hostí, ktorí si ich platili na mieste. Na úseku housekeeping sme si vyskúšali, akým spôsobom prebieha kontrolovanie izieb a ich príprava pre nových hostí. 

V máji celá Bratislava žila majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji, inak tomu nebolo ani v hoteli Ibis. V tomto období bolo v hoteli ubytovaných veľa hokejových fanúšikov. Snažili sme sa pre nich robiť všetko tak, aby sa cítili čo najlepšie a odniesli si dokonalý hokejový zážitok, zdieľali sme s nimi ich hokejové víťazstvá aj prehry.  

Vedenie hotela aj všetci ostatní zamestnanci k nám boli veľmi milí. S trpezlivosťou nám všetko vysvetľovali a vždy nám pomohli, keď sme mali s niečím problém.  Aj vďaka nim sme v hoteli Ibis Bratislava Centrum prežili obohacujúcu prax plnú spomienok, ktorá nám dala mnoho pozitívnych skúseností.   

Text a foto: Anna Petrovičová, 3RCR

 

Kontaktné informácie

Fakulta stredoeurópskych štúdií

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Dražovská cesta 4, 949 74, Nitra

tel: +421 37 6408 853

Facebook

ico facebook

Virtuálna prehliadka

foto icon