Udalosti fakulty

HOTEL – ČARO NEPODSTATNÉHO

Dňa 12. novembra 2019 sme sa v rámci predmetu základy hotelierstva zúčastnili prednášky na tému Hotel – čaro nepodstatného. Pozvanie prijal Ing. Tomáš Ondrčka, riaditeľ Hotela Devín v Bratislave a prezident Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska.

V úvode prednášky nám objasnil, aká je jeho pozícia v hoteli a ako vníma hotelové prostredie. Rozprával nám o konkurencii a ako sa snaží od nej odlíšiť. Vo svojej prezentácii sa zameral na 7 hlavných bodov: hotelové zážitky, rezervácie, príchod hosťa do hotela, recepcia, izby, raňajky, bar a reštaurácia.

Zážitok hotela opísal ako súbor služieb, ktoré sa snažia prispôsobiť potrebám hostí. Spomenul spôsoby rezervácie; či už telefonicky, prostredníctvom emailu alebo cez internetové stránky, ktoré v súčasnosti slúžia na presné nájdenie hotela, ktorý splní klientove predstavy. Ako z jeho rozprávania vyplynulo, pán riaditeľ je veľmi scestovaný, vie ako fungujú zahraničné hotely a snaží sa z každej cesty priniesť malý kúsok na zlepšenie Hotela Devín. Taktiež nám rozprával, ako vníma hotel, čo prvé si všíma, avšak nielen on, ale aj každý nový hosť. Maličkosti tvoria celok, preto jednými z prvých vecí, ktoré si často všimne, je čistota okolia, vôňa, kvety a poprípade tzv. wow efekt, ktorý hosťom udrie do očí hneď pri vstupe do hotela. Rozprával nám aj o jeho zamestnancoch na recepcii, ktorí by mali byť natoľko skúsení v odbore, aby vedeli poskytnúť informácie hosťom a reprezentovať hotel príjemným vystupovaním. Na izbách je čistota na prvom mieste, pretože je to znak kvality hotela. Opisoval nám podmienky, ktoré pre nich platia, tzv. desatoro NO. Sú to veci, ktoré sa nikdy nemôžu stať alebo sa na ne nemôže zabudnúť. Okrem iného, pán riaditeľ spomenul, že jeho cieľom je mať najlepšie raňajky v meste, pretože raňajky sú základ dňa, a tým pádom sú veľmi dôležité.

Ďakujeme, že pán riaditeľ prijal pozvanie. Vypočuli sme si veľa zaujímavých informácií a vďaka jeho prednáške máme opäť nový pohlaď na prácu v hotelierstve.

Text: Martina Valková, RCR16b
Foto: Ing. Ľudmila Mazúchová, PhD.

Kontaktné informácie

Fakulta stredoeurópskych štúdií

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Dražovská cesta 4, 949 74, Nitra

tel: +421 37 6408 853

Facebook

ico facebook

Virtuálna prehliadka

foto icon