Együttműködés az Udmurt Állami Egyetemmel

2019 szeptemberében PhDr. Martina Pavlíková, PhD., a külkapcsolatokért felelős rektorhelyettes a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetemen fogadta az Udmurt Állami Egyetem képviselőit Izsevszkből az Erasmus+ KA107-es program keretében.

Az Oroszországi Föderációhoz tartozó Udmurtia legnagyobb állami intézményét prof. Natalia Kondrateva, PhD. és doc. Dimitrii Efremov, PhD., az Udmurt Filológiai Kar oktatói képviselték. Az intézményben több mint 29000 diák tanul, amely így Udmurtia legnagyobb ilyen intézménye. A szakmai megbeszélésen jelen volt dr. habil. PaedDr. Bárczi Zsófia, PhD., a Közép-európai Tanulmányok Kara dékánja, valamint dr. habil. Mgr. Vančo Ildikó, PhD. és dr. habil. Kozmács István, PhD., a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet oktatói. A találkozó elején Bárczi Zsófia dékán asszony ismertette az eddigi szakmai együttműködést a külföldi intézménnyel. Ezt követően prof. Natalia Kondrateva, PhD. átadta a rektorhelyettes asszonynak az Udmurt Állami Egyetem rektorának, Galina Vitaljevna Merzlyakának prof. Libor Vozár, CSc. rektor úrnak, a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem vezetőjének címzett köszönőlevelét. A nyitrai intézmény felkínálta a további együttműködés lehetőségét az udmurt oktatóknak és diákoknak a jövőben is. Az Erasmus+ hallgatói mobilitási projekt kínálta lehetőségekkel élve a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet két udmurt diákot is fogadott a 2019/2020-as akadémiai év téli félévében.

Angyal László

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand