Prijímačky

Keď sa chceš dozvedieť viac o fakulte, o študijných programoch, o prijímačkách, tak

Klikni sem!

Prijímačky

Keď sa chceš dozvedieť viac o fakulte, o študijných programoch, o prijímačkách, tak

Klikni sem!

Literárna beseda s Anikó N. Tóth

Anikó N. Tóth je prozaička, ktorá v súčasnosti profesijne pôsobí ako pedagogicko-výskumná pracovníčka na Fakulte stredoeurópskych štúdií UKF v Nitre, kde prednáša hlavne maďarskú literatúru 20. storočia. Anikó N. Tóth je laureátkou Ceny Imre Madácha, Hlavnej ceny Posonium a Ceny Alfonza Talamona.

Čítať ďalej: Literárna beseda s...

Zážitky z odbornej praxe

Čo si predstavíte pod pojmom kongres? Organizované podujatie, perfektne prichystané priestory a slušne oblečených ľudí? Presne to som mohla vidieť a zažiť na vlastnej koži spolu s mojim spolužiakom, Zoltánom Nagyom, vďaka súvislej odbornej praxi, ktorú práve absolvujeme vo Wellness hoteli Diplomat v Rajeckých Tepliciach a Residence Hotel & Club na Donovaloch. Spolu s hosťami, ktorí sa zúčastnili kongresu Hotel Expo 2017 sme toho okúsili ale ešte oveľa viac.

Čítať ďalej: Zážitky z odbornej...

Zážitky z Hotela Devín ****

V rámci prepájania teórie s praxou sme sa my, študenti 2. ročníka odboru Regionálny cestovný ruch, zúčastnili na odbornej exkurzii v hoteli Devín**** v Bratislave. Výborná lokalita, špecifická budova - to bola naša prvá reakcia na hotel Devín. Po vstupe do hotelovej haly ako keby zastal čas. Interiér hotela je zariadený v historickom slohu a pripomína už zabudnuté 80. roky.

Čítať ďalej: Zážitky z Hotela...

Konferencia Rudolf Dilong a katolícka moderna

Ústav stredoeurópskych jazykov a kultúr FSŠ UKF v Nitre sa počas ostatných štyroch rokov stal platformou výskumu katolíckej literatúry v stredoeurópskom priestore. Konferenciou, venujúcou sa kľúčovej postave spirituálne orientovaných autorov Rudolfovi Dilongovi, ktorá sa na fakulte uskutočnila 21. marca 2017, sme tak nadviazali na predchádzajúce stretnutia odborníkov a záujemcov o kristocentrickú literatúru.

Čítať ďalej: Konferencia Rudolf...

Animačný kurz na Katedre cestovného ruchu

Počas štúdia cestovného ruchu, máme my študenti k dispozícii veľký prísun nielen teoretických vedomostí vo forme prednášok, ale aj praktických skúseností. Jednou z nich bol aj tréning animátorov voľného času, ktorý sa konal 3. 3. 2017. Animátor sa vie uplatniť v zariadeniach cestovného ruchu, a to v hoteloch, aquaparkoch, ale aj v detských táboroch na Slovensku i v zahraničí.

Čítať ďalej: Animačný kurz na...

Kontaktné informácie

Fakulta stredoeurópskych štúdií

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Dražovská cesta 4, 949 74, Nitra

tel: +421 37 6408 853

Facebook

ico facebook

Virtuálna prehliadka

foto icon