Prijímačky

Keď sa chceš dozvedieť viac o fakulte, o študijných programoch, o prijímačkách, tak

Klikni sem!

Dodatočné prijímacie konanie

 

Magisterské štúdium

Bakalárske štúdium

Svetová konferencia o pluricentrických jazykoch a ich nedominantných varietach

V dňoch 21. až 23. júna 2018 organizovala svoju 6. svetovú konferenciu pracovná skupina pre nedominantné variety pluricentrických jazykov (WGNDV) (Working Group on Non-Dominant Varieties of Pluricentric Languages – WGNDV) pod názvom Pluricentrické jazyky v Európe v kontaktoch a konfliktoch. Konferencia sa konala v Nitre, spoluorganizátorom bola Fakulta stredoeurópskych štúdií Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

ČÍTAJTE VIAC

Exkurzia do Pannonhalmy

Benediktínske opátstvo v Pannonhalme je jednou z najstarších historických pamiatok v Maďarsku a svoje dejiny začalo písať pred viac ako tisíc rokmi. Pôvodní obyvatelia sa ho totiž rozhodli vybudovať na „svätej hore Panónie“, ako toto miesto v minulosti nazývali.

ČÍTAJTE VIAC

Exkurzia do hotela Devín v Bratislave

Priamo v historickom centre Bratislavy víta svojich hostí už viac ako 60 rokov tradičný hotel Devín. Je špeciálnym miestom stretnutí už od svojho slávnostného otvorenia v roku 1954. V minulosti ho poctili svojou prítomnosťou viaceré známe osobnosti, ako napríklad najvyšší svetský a duchovný vládca Tibetu Dalajláma, francúzsky filmový a divadelný herec Jean Paul Belmondo, americký mág a iluzionista David Copperfield, či významní politickí a ústavní činitelia.

ČÍTAJTE VIAC

Exkurzia do Kremnice a jej okolia

Vo štvrtok, 3. mája 2018, sme sa v rámci predmetu Geografia cestovného ruchu a Produkty cestovného ruchu zúčastnili exkurzie do mesta Kremnica, ktorú zorganizovali naši spolužiaci z predmetu Geografia cestovného ruchu. Ich úlohou bolo zabezpečiť itinerár exkurzie, dopravu a vstupy do jednotlivých pamiatok.

ČÍTAJTE VIAC

Literárna beseda s Andreou Coddington

Dňa 26. apríla 2018 sa pod záštitou Literárneho klubu Janka Jesenského v spolupráci s Ústavom stredoeurópskych jazykov a kultúr FSŠ UKF v Nitre konala v priestoroch Divadelnej kaviarne Divadla Andreja Bagara v Nitre literárna beseda so známou spisovateľkou Andreou Coddington, ktorá nám predstavila svoju knihu Židovka.

ČÍTAJTE VIAC

Animačný kurz

Dňa 6. apríla 2018 sa študenti odboru Regionálny cestovný ruch z Katedry cestovného ruchu FSŠ v Nitre, mali možnosť zúčastniť Kurzu animácie voľného času od spoločnosti Stageman.

ČÍTAJTE VIAC

Exkurzia na Nitriansky hrad

V stredu 11. apríla 2018 sme sa v rámci predmetov geografia cestovného ruchu a dejiny umenia zúčastnili exkurzie na Nitrianskom hrade. Sprevádzala nás PaedDr. Eva Lehoťáková, PhD., ktorá nám porozprávala o histórii hradu, ale aj zaujímavosti o Nitre, ako o najstaršom meste.

ČÍTAJTE VIAC

Kontaktné informácie

Fakulta stredoeurópskych štúdií

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Dražovská cesta 4, 949 74, Nitra

tel: +421 37 6408 853

Facebook

ico facebook

Virtuálna prehliadka

foto icon

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem