Granaslavic 2019

Granada, malebné historické mestečko ležiace na juhu Španielska, v Andalúzii, ukrýva v sebe mnoho historických pamiatok. Azda najslávnejšou z nich je Alhambra, andalúzska pevnosť a palác, ktorá bola v roku 1984 vyhlásená za kultúrne dedičstvo UNESCO. Granada je zároveň sídlom jednej z najprestížnejších univerzít v krajine.

ČÍTAJTE VIAC

Z Hlohovca do Honolulu a späť

(Rudolf Dilong a hlohovská literárna avantgarda)

Práve tak znie názov novej monografie literárneho historika Mariána Kamenčíka, v ktorej prináša originálny pohľad na pätnásťmesačné pôsobenie významnej osobnosti slovenskej katolíckej moderny Rudolfa Dilonga vo františkánskom kláštore v Hlohovci.

ČÍTAJTE VIAC

Odborná prax v hoteli Ibis Bratislava Centrum

Odborná prax, ktorú sme so spolužiačkami vykonávali v hoteli Ibis Bratislava Centrum, bola pre nás veľkým obohatením. Hotel sa nachádza v centre Bratislavy priamo pod Bratislavským hradom. Počas troch mesiacov sme mali možnosť nahliadnuť do sveta hotelierstva.

ČÍTAJTE VIAC

Odborná prax vo Wellness hoteli Borovica ****

Ako študentka 3. ročníka odboru regionálny cestovný ruch som mala možnosť zúčastniť sa odbornej praxe vo Wellness Hoteli Borovica ****, ktorý sa nachádza vo Vysokých Tatrách, konkrétne na Štrbskom Plese. Pred začatím praxe som bola tento hotel navštíviť a odsledovať fungovanie hotela, ale aj napriek tomu som sa začiatku obávala.

ČÍTAJTE VIAC

HORECA konferencia – Jarné stretnutie hotelierov 2019

Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska zorganizovala HORECA konferenciu – Jarné stretnutie hotelierov v dňoch od 27. do 29. mája 2019. Spolu so spolužiačkou, Kristínou Barošovou, sme mali možnosť zúčastniť sa tejto konferencie ako študentky KCR FSŠ UKF. Konferencia sa konala v hoteli Residence**** na Donovaloch.

ČÍTAJTE VIAC

Žijeme literatúrou a filmom aj po semestri :-)

Aj napriek tomu, že letný semester sa skončil a skúšky sú úspešne za nami, rozhodli sme sa, že čas strávený mimo školy využijeme na kultúrne vyžitie a relax. Pridali sa k nám aj pán docent Ján Gallik a pani doktorka Lenka Tkáč-Zabáková z Ústavu stredoeurópskych jazykov a kultúr FSŠ UKF v Nitre, čo výrazne spestrilo našu študentskú zostavu.

ČÍTAJTE VIAC

Kontaktné informácie

Fakulta stredoeurópskych štúdií

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Dražovská cesta 4, 949 74, Nitra

tel: +421 37 6408 853

Facebook

ico facebook

Virtuálna prehliadka

foto icon

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem