Výstava študentských prác v miniGalérii

Výstava je výberom výtvarných prác študentov 2. a 3. ročníka bakalárskeho štúdia študijného odboru Predškolská a elementárna pedagogika.

Práce vznikli v rámci disciplín Výtvarné hry,  Kresba a maľba, Priestorová tvorba pod vedením výtvarnej pedagogičky PaedDr. Evy Lehoťákovej, PhD.

ČÍTAJTE VIAC

Medzinárodná konferencia v Mojmírovciach

V dňoch 22. – 23. novembra 2018 sa v priestoroch barokovo-klasicistického kaštieľa v Mojmírovciach pri Nitre konala medzinárodná konferencia v rámci projektu APVV-17-0012 s názvom Literatúra a jej filmová podoba v stredoeurópskom kontexte. Riešiteľom tohto projektu je Fakulta stredoeurópskych štúdií Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

ČÍTAJTE VIAC

Prednáška o pivnom someliérstve

Dňa 19. februára 2019 sme sa v rámci predmetu someliérstvo zúčastnili prednášky na tému pivné someliérstvo. Pozvanie prijal pán Ing. Jozef Sivák, ktorý je obchodný riaditeľ pivovaru Erb v Banskej Štiavnici. Spolupracujú s viac ako tridsiatimi najlepšími hotelmi a reštauráciami na Slovensku. Pivovar odmieta akúkoľvek spoluprácu s obchodnými reťazcami.

ČÍTAJTE VIAC

Deň otvorených dverí 2019 na FSŠ UKF v Nitre

Dňa 21. februára 2019 privítali v rámci univerzitného Dňa otvorených dverí mnohých záujemcov o štúdium pracovníci a študenti štyroch pracovísk Fakulty stredoeurópskych štúdií. Prezentáciu Katedry cestovného ruchu v rámci slovenskej sekcie o 9:00 hod. viedla vedúca katedry PhDr. Zuzana Palenčíková, PhD., a zúčastnilo sa jej cca 30 uchádzačov o štúdium.

ČÍTAJTE VIAC

Zvedavý/í na vedu, literatúru – a život umenia

Vážený pán doktor vied,
vážený pán profesor,
milý kolega,
milý Tibor,

oficiálne sa o Tebe vie, že si sa narodil 29. januára 1939 v Plášťovciach neďaleko Šiah, ktoré patria do okresu Levice. Gymnázium si navštevoval v Šahách, v ktorom si aj v roku 1957 maturoval.

ČÍTAJTE VIAC

LYRA CHOCOLATE alebo prednáška o hnedom zlate

Dňa 5. februára 2019 sme sa v rámci predmetu someliérstvo zúčastnili prednášky na tému Lyra chocolate alebo prednáška o hnedom zlate. Pozvanie prijal pán Karol Stýblo, ktorý je tzv. Master Chef Chocolatier a zároveň majiteľ firmy Lyra chocolate.

ČÍTAJTE VIAC

Riadenie zámockého hotela The Grand Vígľaš****

Dňa 4. decembra 2018 sme sa v rámci predmetu základy hotelierstva zúčastnili prednášky na tému Riadenie zámockého hotela The Grand Vígľaš****. Pozvanie prijal Ing. Tomáš Sokologorský, riaditeľ hotela. Prednášku obohatil svojimi skúsenosťami z dlhoročnej praxe. Ako nám povedal, začal študovať na Ekonomickej fakulte UMB v Banskej Bystrici, odbor cestovný ruch.

ČÍTAJTE VIAC

Kontaktné informácie

Fakulta stredoeurópskych štúdií

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Dražovská cesta 4, 949 74, Nitra

tel: +421 37 6408 853

Facebook

ico facebook

Virtuálna prehliadka

foto icon

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem