VŠETKO, ČO BUDÚCI ŠTUDENT MÁ VEDIEŤ...

Keď sa chceš dozvedieť viac o fakulte, o študijných programoch, o prijímačkách, tak

Klikni sem!

PREČO SA OPLATÍ ŠTUDOVAŤ U NÁS?

Pripravili sme pre vás krátku prezentáciu o našej fakulte. Dôvody, zaujímavé čísla a názory našich bývalých študentov, nájdete teraz na jednej stránke, stačí kliknúť na tlačidlo ďalej.

Ďalej

Konferencia Česká literatúra a film IV.

Dňa 19. októbra 2016 sa na Fakulte stredoeurópskych štúdií Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre konal 4. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie s názvom Česká literatúra a film. Odbornými garantmi tohto každoročného podujatia sú profesori pôsobiaci na ústave – prof. PhDr. Miloš Zelenka, DrSc. a prof. PhDr. Tibor Žilka, DrSc.

Čítať ďalej: Konferencia Česká...

Návšteva nitrianskej dominanty

Dňa 17. októbra 2016 sme sa v rámci predmetu Kultúrne inštitúcie vybrali s PaedDr. Magdalénou Hrbáček, PhD., navštíviť dominantu mesta Nitry, ktorou je Nitriansky hrad. Počasie nebolo práve najprívetivejšie, no nášmu spoznávaniu to nezabránilo. Táto historická a kultúrna pamiatka sa stala naším prvým cieľom a tiež je jednou z turisticky najnavštevovanejších miest Nitry.

Čítať ďalej: Návšteva...

Vo Viedni s Pavlom Straussom

Dňa 13. októbra 2016 som sa spoločne s pánom profesorom Tiborom Žilkom a pani profesorkou Máriou Bátorovou zúčastnil literárneho večera venovanému životu a dielu významnej osobnosti nielen slovenskej, ale i stredoeurópskej katolíckej literatúry Pavlovi Straussovi. Podujatie zorganizovala známa slovenská moderátorka pani Alena Heribanová, ktorá je zároveň riaditeľkou Slovenského inštitútu vo Viedni.

Čítať ďalej: Vo Viedni s Pavlom...

Kontaktné informácie

Fakulta stredoeurópskych štúdií

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Dražovská cesta 4, 949 74, Nitra

tel: +421 37 6408 853

Virtuálna prehliadka

foto icon