VŠETKO, ČO BUDÚCI ŠTUDENT MÁ VEDIEŤ...

Keď sa chceš dozvedieť viac o fakulte, o študijných programoch, o prijímačkách, tak

Klikni sem!

PREČO SA OPLATÍ ŠTUDOVAŤ U NÁS?

Pripravili sme pre vás krátku prezentáciu o našej fakulte. Dôvody, zaujímavé čísla a názory našich bývalých študentov, nájdete teraz na jednej stránke, stačí kliknúť na tlačidlo ďalej.

Ďalej

Graduate Barometer 2016

POSLEDNÁ ŠANCA, aby ste vyjadrili svoju mienku v trendence Graduate Barometer 2016.

Milá študentka/milý študent, pripomíname Vám, že do 15. februára máte možnosť zúčastniť sa na najväčšej európskej štúdii, ktorá sa zameriava na tému kariéra a vzdelávanie.

ČO MI DALO ŠTÚDIUM NA VYSOKEJ ŠKOLE?

Každým dňom vo štvrtom ročníku strednej školy som uvažovala o tom či ísť na vysokú školu. Čím viac sa blížili termíny podávania prihlášok na vysoké školy, tým viac som si bola neistejšia. Kládla som si otázky typu: „Mám na to? Zamestnám sa aj bez školy? Bude mi vysoká škola vôbec na niečo dobrá?“ Viem, že na tieto otázky nedostanem odpoveď po prvom a dokonca niekedy ani po treťom roku štúdia, a preto sa snažím byť trpezlivá.

Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch

Vďaka odbornej praxi, ktorá je súčasťou druhého ročníka v magisterskom stupni štúdia študijného programu Stredoeurópske areálové štúdiá na Fakulte stredoeurópskych štúdií  Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre som mala možnosť nahliadnuť do fungovania Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch.

Erasmus+ v Poronine

Doteraz som si vždy predstavoval projekt Erasmus + ako možnosť vycestovať minimálne na jeden semester do zahraničia a stráviť tak pol roka štúdiom na cudzokrajnej univerzite, získavať nové skúsenosti a spoznávať nových ľudí. Nikdy som sa s týmto programom bližšie nezaoberal.

Kontaktné informácie

Fakulta stredoeurópskych štúdií

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Dražovská cesta 4, 949 74, Nitra

tel: +421 37 6408 853