32. Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny Kárpát-medencei döntője Gyulán

2020. február 27–29. között Gyulán a Gyulai Erkel Ferenc Gimnáziumban rendezték meg az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny Kárpát-medencei döntőjét. A 32. alkalommal életre hívott anyanyelvi versenyen 111 diák mérettette meg magát.

A Felvidéket a határon túli kategóriában 10 középiskolás diák képviselte (Korpás Lilla-Pozsonyi Duna Utcai Gimnázium, Molnár Anna-Marianum Egyházi Iskolaközpont, Zalka Virág-Selye János Gimnázium, Lengyel Barbara-Selye János Gimnázium, Nagy Eszter Hedvig-Dunaszerdahelyi Magángimnázium, Bedecs Patrik-Kodály Zoltán Gimnázium, Horváth Enikő-Vámbéry Ármin Gimnázium, Pintes Orsolya-Dunaszerdahelyi Magángimnázium, Izsák Enna-Vámbéry Gimnázium, Ferenczi Réka-Nagymegyeri Kereskedelmi Akadémia, Sloboda Karolina Réka-Közös Igazgatású Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola), akik a Nyitrán rendezett országos (regionális) fordulóban a legjobb eredményeket érték el. Kísérő tanáraik Szabómihály Gizella és Angyal László voltak. A háromnapos rendezvényt szakmai programok kísérték. A nyitó napon Neset Adriennel Erdészné Németi Anikó beszélgetett az 50 híres magyar nő c. nagy sikerű könyvéről. Másnap szakmai előadásokat hallgathattak meg a felkészítő pedagógusok. Dr. Pesti János Helyesírásunk néhány kérdéséről címmel tartott előadást, míg Dr. Veszelszki Ágnes a gasztrohelyesírásról, vagyis étel- és italneveink írásmódjáról értekezett. A diákok és a tanárok ellátogathattak az Almásy-kastélyba és a messze földön híres gyulai várba. A versenyt a városháza dísztermében Kónya István alpolgármester nyitotta meg, majd Zámori Ida intézményvezető köszöntötte a vendégeket. Dr. Nagy L. János zsűrielnök, a Szegedi Tudományegyetem professzora ismertette a helyesírási szabályzat körül felmerült problémákat és módosítási javaslatokat, és hangsúlyozta egy iskolai helyesírás megteremtését. A zsűri további tagjai Sinkovics Balázs egyetemi docens, a Szegedi Tudományegyetem oktatója, Sólyom Réka, a Károli Gáspár Református Egyetem adjunktusa, Vörös Ferenc, az ELTE Savaria Egyetemi Központ (Szombathely) tanszékvezető főiskolai tanára, Cserháti Csilla, az ajkai Fekete István–Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium igazgatóhelyettese és Szabómihály Gizella, karunk oktatója voltak. A zsűri titkára Takács Edit volt, az Oktatási Hivatal munkatársa. A verseny határon túli kategóriájában Korpás Lilla a 2., Pintes Orsolya az 5., Nagy Eszter Hedvig pedig a 6. helyen végzett. Köszönő levelet vehetett át a korábbi Implom-díjas, Szabómihály Gizella, a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet oktatója, aki több évtizedes munkájával szolgálta a magyar helyesírás ügyét, és évről évre lelkesen szervezte meg a verseny szlovákiai fordulóját. Utódja Angyal László lett, karunk oktatója. A gyulai versenyen 15 éves hagyományt követve adták át az Implom József-díjakat, melyeket ebben az évben Pesti János néprajz- és névtankutató és N. Császi Ildikó, a budapesti Károli Gáspár Tudományegyetem docense érdemelték ki.

A díjazottaknak szívből gratulálunk!

Angyal László

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand