Beszélgetés a Di­va­del­ná Nitra nem­zet­közi színházi fesztiválon

2023. 9. 25-én a Közép-eu­ró­pai Nyelvek és Kultúrák Intézetének ok­ta­tói és hall­gatói érdekes beszélgetésen vet­­tek részt, amelyre a Divadelná Nitra nem­zetközi fesztivál keretében került sor.

A fesztivál idei központi témája az Odozvy („Visszajelzések“), ehhez kapcsolódva a kísérőprogramok közé  a Divácke odozvy – Nové trendy v práci s publikom (A közönség visszajelzései – Új trendek a közönséggel való kommunikációban) című panelbeszélgetés.  A résztvevők, Zuzana Kráľová, a Prágai Nemzeti Színház lektora, Darko Lukić teatralógus,  közönségfejlesztési szakember és Anna Šimončičová, a Divadelná Nitra Egyesület kulturális menedzsere a színház és a közönség közötti aktív interakcióról, valamint arról beszélgettek, miért fontos mindez a színház számára. A beszélgetés moderátora Miro Zwiefelhofer színházi szakember volt. A beszélgetés résztvevői hangsúlyozták, hogy a közönséggel való kommunikációt és együttműködést hatékonyan kell fejleszteni; ötletek hangzottak el a tekintetben, hogyan lehet ennek színházon belüli feltételeit megteremteni, illetve hogyan lehet a közönséget a színházhoz vezető úton segíteni és a színházi előadás élményét fokozni. Az előadók egyetértettek abban, hogy a fent említett módszerek segítségével a színházművészet a kevésbé tapasztalt közönség számára is elérhetővé válhat.

Beseda v ramci Divadelnej Nitry 01

Beseda v ramci Divadelnej Nitry 02

Szöveg és fotó: Ján Gallik

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand