A szlovákiai magyar közélet jubilánsait köszöntötték

A szlovákiai magyar közélet, irodalom és művészet jubilánsait köszöntötték Magyarország pozsonyi nagykövetségén.

Czimbalmosné Molnár Éva, Magyarország rendkívüli és meghatalmazott nagykövete tegnap Pozsonyban mondott köszönetet kiváló tevékenységéért közéletünk, irodalmi életünk és a művészszféra jeles személyiségeinek: Szeberényi Zoltánnak, Fónod Zoltánnak, Nagy Jánosnak, László Bélának, Török Elemérnek, Zirig Árpádnak, Duray Miklósnak és Szilva Józsefnek.

László Béla tanár úr, karunk alapító dékánja, a Pedagógiai Intézet oktatója idén 75 éves. A tanár úr évtizedek óta a nyitrai magyar pedagógusképzés meghatározó alakja. Szűkebb szakterülete a számelmélet és a matematika oktatása, de a szlovákiai magyarság művelődéstörténete szintén foglalkoztatja. Tanári munkája mellett a közéletbe is aktívan bekapcsolódik.

A tegnap átadott kitüntetéseknek még egy nyitrai vonatkozása volt: Szeberényi Zoltán, az idén 85 éves kritikus, irodalomtörténész évtizedeken keresztül volt a Magyar Tanszék és jogutódjai oktatója.

Mindkettejüknek szívből gratulálunk!

MG 8419

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand