Török Brigitta: Gyermekarcok

2016. február 29-én új kiállítás nyílt a miniGalériában. A Pedagógusképző Intézet alkalmazottai 2012-ben nyitották meg az első tárlatot, majd félévente rendszeresen megújították azt. Eddig mindig kollektív munkák bemutatására került sor, az óvópedagógus vagy a tanító szakos hallgatók munkáiból.

Kép

Most először nyílt kiállítás egy konkrét hallgató munkáiból. Török Brigitta Gyermekarcok című kiállítása akvarell munkák gyűjteménye.

Török Brigitta 1991. november 19-én született Érsekújvárban. A helyi Czuczor Gergely Alapiskola elvégzése után 2007-ben felvételt nyert a Gútai Magyar Tanítási Nyelvű Magyar Magán Szakközépiskolába, ahol grafika szakirányt végzett. 2011 óta a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Karának hallgatója. Az óvodapedagógia alapszak elvégzése után jelenleg tanító mesterszakon tanul. Kedvenc hobbija a festészet, utazás és olvasás.

Az akvarell a vízfestés egy fajtája, mely vízben oldódó, áttetsző lazúrfestékkel nagyszemcsés, ún. akvarellpapírra való festés. Több mint tíz festmény látható a tárlaton, melyekről a gyermeki arcok életereje és szépsége sugárzik. Az alkotó mellett köszönettel tartozom Dr. Lehoťáková Eva kolléganőnek is, aki a miniGalériát évek óta üzemelteti, és aki a jelenlegi alkotót is vezeti a megismerés útján jó tanácsaival és észrevételeivel. Bízom benne, hogy Brigitta sikere más hallgatókat is arra ösztönöz majd, hogy a bennük szunnyadó alkotó tevékenységet kibontakoztatják.

A tárlathoz jó szórakozást, pozitív gondolatokat és sok örömöt kíván

Dr. Balla István, a PI igazgatója

DSC 0002DSC 0026

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand