Oktatóink a Turczel Lajos-konferencián

A pozsonyi Comenius Egyetem Magyar Nyelv és Irodalom Tanszéke és a Szenczi Molnár Albert Társulás az MTA Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat keretében Írások mérlegen címmel 2017. november 22-23-án Pozsonyban emlékkonferenciát szervezett a jeles irodalom- és művelődéstörténész, Turczel Lajos születésének 100. évdordulója alkalmából.

Karunkat három oktató is képviselte a konferencián. Petres Csizmadia Gabriella Egy önéletírás transzkulturális dimenziói c. előadásában Mila Haugová Belső tükör c. autobiográfiáját vizsgálta. N.Tóth Anikó három olyan hagyományantológiát mutatott be Prózai archívumok mérlegen címmel, melyet Turczel Lajos állított össze a két világháború közötti szlovenszkói magyar irodalom prózai terméséből. Németh Zoltán pedig Turczel sporttörténeti kutatásaihoz kapcsolódva A futball másikja címmel transzkulturális és nemzeti identitásképletekkel foglalkozott az Athletic Bilbao és a DAC csoportideológiájában.

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand