Erasmus – egy kiváló lehetőség

Az Erasmus ösztöndíj jó lehetőség mindazok számára, akik szeretnének megismerkedni különböző országokkal, idegen nyelvekkel, kultúrákkal és más felsőoktatási rendszerekkel. A II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola II. évfolyamos magyar nyelv és irodalom szakos hallgatójaként a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetemen tölthettem egy szemesztert.

A Közép-európai Tanulmányok Karán volt alkalmam öt tantárgyat magyar nyelven hallgatni. Nagy örömöt okozott számomra, hogy Magyarország határain túl is volt lehetőségem az anyanyelvemen tanulni. Jó volt látni azt, hogy a felvidéki magyarok is magyar nyelven vehetnek részt a felsőoktatásban, valamint hogy milyen harmóniában dolgoznak együtt más nemzetiségekkel.

A program nagyszerű lehetőséget biztosított a nyelvtanulás szempontjából is. Az itt töltött idő alatt az angol és a szlovák nyelvvel kerültem érintkezésbe. A kollégiumban és a városban az emberek többsége szlovákul beszél, azonban a papírokat angolul intéztük.

Az egyetem diákjaival volt alkalmunk felfedezni a környéket. Különböző nemzetek estéin vehettünk részt, amelyben közelebbről megismerhettük a kultúrájukat. Ilyen volt például a francia est, ahol megkóstolhattuk hazájuk különlegességeit és más érdekes szórakozási lehetőségre is volt alkalmunk. Rengeteg érdekes program várt ránk a városon belül is.

Mindenki segítőkész és előzékeny volt velem, nem volt olyan probléma, amit végül nem sikerült volna megoldani.

A kirándulások és az oktatás alatt rengeteg jó emberrel is megismerkedhettem. Különösen jó barátságot kötöttem egy Argentínából érkezett diákkal, aki szobatársam volt az ott töltött idő alatt.

A félévben rengeteg élményre tehettem szert, ami csak építő hatással volt rám. Az Erasmus tényleg egy olyan lehetőség, amit vétek elmulasztani.

Orbán Emese

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand