Benyovszky Krisztián átvette professzori kinevezését

2020. július 14-én Zuzana Čaputová államfő 54 új professzort nevezett ki. Kiemelte a professzorok hallgatókkal folytatott minőségi munkájának fontosságát, valamint azt, hogy a professzorok feladata a társadalom bölcsességéhez való hozzájárulás.

„Ha a fiatal egyetemisták generációjából a lehető legjobbat akarjuk kihozni, akkor önöknek is a legmagasabb szintű elvárásaiknak kell lenniük velük szemben.” – mondta a hazai professzorok ünnepélyes kinevezése alkalmából Zuzana Čaputová köztársasági elnök. Hozzátette, a professzorok felelőssége a felsőoktatás minőségének megőrzése, valamint a társadalmi helyzetének és presztízsének megerősítése.

Az államfő a ceremónián professzornak nevezte ki karunk oktatóját, Dr. habil. PaedDr. Benyovszky Krisztián, PhD. irodalmárt, akinek kutatási területéhez a kortárs magyar, szlovák és cseh próza mellett a populáris kultúra is tartozik.

A köztársasági elnök beszédében leszögezte, a professzorok hozzájárulása az oktatás minőségének fejlesztéséhez abban is megmutatkozik, mennyi minőségi tankönyvet írnak hallgatóiknak, milyen előadásokkal oktatják és inspirálják diákjaikat.

Benyovszky tanár úr professzori kinevezéséhez szívből gratulálunk!