Népdalénekes hallgatóink sikere az ELTE-n

Az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar Ének-zenei Tanszéke országos nép­dal­ének­lé­si versenyt hirdetett a magyarországi, valamint külhoni tanár, tanító, óvo­da­pe­da­gó­gus, cse­cse­mő- és kis­gyer­mek­ne­ve­lő sza­kos hall­ga­tók szá­má­ra.

A 2022. április 6-án online térben megtartott versenyre intézményenként 2 hallgató nevezhetett legfeljebb 5 percnyi népdalcsokor vagy ballada videófelvételével.

A Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Karát két elsős óvóképzős hallgató képviselte, Bohák Emese és Pinke Vivien. A verseny egyúttal KÓTA (Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége) minősítési lehetőséget is biztosított. A 21 benevezett versenyző énekét háromtagú, neves szakemberekből álló zsűri bírálta.

Pinke Vivien a KÓTA Aranypáva Országos Népzenei Minősítőjén EZÜST fokozatot ért el, Bohák Emese pedig ugyanebben a megmérettetésben a legmagasabb minősítést: ARANYPÁVA fokozatot kapott, és a VII. Országos Népdaléneklési Verseny I. helyezettje lett. Az I. helyezett jutalma a 2022. aug.7-14. közt sorra kerülő 37. Csutorás Nemzetközi Népzenei és Néptánc Táborban való ingyenes részvételi lehetőség.

Bohak Emese

OKLEVEL Bohak Emese

Bohak Emese emléklap

Bohak Emese Kóta emléklap

Pinke_Vivien

Pinke_Vivien emléklap

Bohak Pinke_Vivien

Emesének és Viviennek szeretettel gratulálunk, a továbbiakban sok sikert, és örömteli éneklést kívánunk.

szerző: Mgr. Józsa Mónika, ArtD.