Nyitrai siker a Népek meséi mesemondó versenyen

Két évnyi szünet után idén ismét meg­hir­­det­­ték az ELTE TÓK által szer­­ve­­zett „Országos Egyetemi és Főiskolai Mesemondó Versenyt”, melybe – immár tradicionálisan – ezúttal is be­kap­cso­lód­tak a KeTK hallgatói.

A megmérettetés idén az online térbe költözött, de ez nem szegte kedvét a mesét szerető hallgatóknak. A mesemondást szívügyének tartó három hallgató, Pinke Vivien (1. évfolyam, óvodapedagógus szak), Kováč Bettina (2. évfolyam, óvodapedagógus szak) és Lörincz Virág (1. évfolyam, tanító szak) videófelvételen keresztül adta elő a választott meséjét. A zsűri nagyra értékelte a hallgatóink előadásait, Kováč Bettina és Lörincz Virág ugyanis osztott 1. helyezést, Pinke Vivien pedig 3. helyezést ért el. A versenyzők gesztora Petres Gabriella tanárnő volt. Sok szeretettel gratulálunk a díjazottaknak!

Kovac Bettina
Kováč Bettina mesél