Szép magyar beszéd verseny

Az előző két évvel ellentétben idén már jelenléti formában kerülhetett meg­ren­de­zés­re a Szép magyar Beszéd kiejtési ver­seny helyi fordulója, amelyet 2022. áp­rilis 26-án a Magyar Nyelv- és Iro­da­lom­tudományi Intézet bonyolított le.

A versenyen karunk négy versenyzője mérettette meg magát, akik különböző szakokról jelentkeztek: akadt köztük tolmács-fordító, ügyvitelszervező, illetve tanár szakos hallgató is. Az erőpróbát megelőzően N. Tóth Anikó ismertette az alapvető a versennyel kapcsolatos tudnivalókat, majd ezt követően Bauko János, a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetvezetője köszöntötte az egybegyűlteket, majd elindult maga a vetélkedő.

A versengő hallgatók egy előzetesen kialakított sorrend alapján két fordulóban kellett, hogy bizonyítsanak: az első körben egy általuk választott szöveg felolvasásával, a másodikban pedig egy, a szervezők által kijelölt szövegrészletet előadva kellett helyt állniuk. A két próbatétel végeztével a szakmai zsűri - N. Tóth Anikó és Bauko János mellett Kozmács István, illetve Jenei Máté, Kazinczy-érmes hallgató – értékelte a versenyzők teljesítményét. Az eredményhirdetés előtt még egy-két jótanácsot kaptak a résztvevők, mire is figyeljenek oda a jövőben, majd kihirdették a sorrendet:

1. Patócs Natasa
  2. Fóthi Virág Mercédesz
  3. megosztva: Pólya Tamara és Hajabács Zsuzsa

Patócs Natasa és Fóthi Virág Mercédesz képviseli karunkat az országos döntőn Esztergomban, május 14-én.

A résztvevőknek gratulálunk, a továbbjutóknak pedig sok sikert kívánunk a nemzetközi versenyen.

Szep magyar beszed 01

Szep magyar beszed 02