Látogatás a Nyitrai várban

Május 4-én, egy szerdai napon a Közép-európai Tanulmányok Kara hallgatóinak lehetősége volt ellátogatni a Nyitrai várba, amely a város legdominánsabb épületeinek egyike.

A külső várkapuhoz vezető barokk kőhíd korlátját szentek szobrai és kővázák díszítik. A katedrális legrégibb megmaradt része a román stílusú Szent Emerám-székesegyház, melynek keletkezése a 11. századra tehető. Ma a Felső- és az Alsó-templommal a vár legértékesebb objektumát, a püspöki székesegyházat alkotja. A tanulmányi kirándulás során a diákok megtekintették a vár mellett található Nyitrai Galériát, valamint a Múzeum épületét is. Nagy népszerűségnek örvendett a palota sarkát támasztó Atlasz-szobor, melyet a helyiek ”Corgonynak” (Corgoň) neveznek.  A látogatás elengedhetetlen része volt még a 11 méter magas Nagyboldogasszony-szoborcsoport megtekintése is. A diákok rengeteg élménnyel és új ismeretekkel gazdagodtak Dr. Lehoťák Éva tanárnő színes és hasznos előadásának köszönhetően.

Varlatogatas 01

"Varlatogatas