Mesés hét Budapesten

Május végén és június elején az OTP Fáy András Alapítvány szervezésében a Digital and Interactive Financial Literacy Tales interregionális projekt keretein belül felkészítő módszertani képzésen vehettünk részt Budapesten.

Hallgatótársaim voltak Hajabács Zsuzsa, Tóth Kitti, Bandura Olíviá és Csáky Máté. Az egy hetes program során főként mesékkel, azok feldolgozásával, értelmezésével és megformálásával foglalkoztunk. Három tréner tartotta a foglalkozásokat. Elsőként Babos Eszter (báb- és előadóművész, író) gyakorlati feladatain keresztül azonosítottuk a mese befogadását segítő és akadályozó tényezőket. Később Fehér Éva (óvodapedagógus, tanító, beszédtanár, drámatanár és színháztörténész) segítségével dolgoztunk a mesék alternatív megoldásain. Megtanultuk, hogyan kell egy történetet szövegkönyvvé alakítani, majd az egyes jeleneteket dramatizálással életre hívni. Végül Eck Attila (drámatanár, író-dramaturg, színházi nevelési szakember) mozgatott meg bennünket fizikálisan és mentálisan is. Improvizációs és magas fokú koncentrációt igénylő feladatok útján jutottunk el a konkrét színpadi előadáshoz. Úgy gondolom, nagyon sok ismeretet és tapasztalatot szereztünk, melyeket alkalmazhatunk majd a projekt további szakaszában a különböző korosztályokhoz tartozó diákcsoportok pénzügyi képzése során, valamint a későbbiekben is hasznunkra fognak válni, legyen szó óvodai foglalkozásról, irodalomóráról vagy csoportos edukációs és szabadidős játékok vezetéséről.

Fóthi Virág Mercédesz