Karunk hallgatója az NSKI díjazottja

Karaffa Diana tavaly szerzett magyar–szlovák kétnyelvű ügyvitelszervezői alapszakos diplomát. Jelenleg a magyar nyelv a kétnyelvű hivatali kommu­niká­cióban mesterképzési szakon folytatja tanulmányait.

A Nemzetstratégiai Kutatóintézet által meghirdetett diplomamunka pályázaton 3. helyezést ért el a „Szepsi hivatali nyelvhasználatának vizsgálata“ című dolgozatával, melyben multidiszciplináris jelleggel és sokszínű kutatási módszerekkel vizsgálva járja körül a magyar hivatali nyelvhasználat és nyelvi jogok kérdéseit Szepsiben. A pályázat alap- és mesterszakos hallgatók számára volt meghirdetve. Nemzetstratégiai jellegű témakörben írt, kiemelkedő munkákat vártak, melyek a Kárpát-medencében, külhonban élő magyarokra fókuszálnak. A pályázatra több mint 50 munka érkezett, melyet az NSKI munkatársai és más felkért szakértők bíráltak el. 2022. június 29-én Budapesten a NSKI épületében ünnepélyes keretek között került sor a díjátadóra. Nagy megtiszteltetés és elismerés, hogy a több mint félszáz pályázó közül karunk hallgatója lett az egyik győztes. A díjazottnak, Karaffa Dianának szívből gratulálunk!

Karaffa Diana 01

Karaffa Diana 02