Támogatásban részesültek a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet doktoranduszai

Több mint tízéves fennállása alatt a magyar nyelv- és irodalomtanítás módszertana doktori program számos kiváló szakembert bocsátott útjára, közülük van, aki ma már habilitált docensként erősíti az intézetben folyó munka színvonalát. A doktori program keretében folyó egyenletesen magas színvonalú munkáról számos hazai és külföldi kiadvány tanúskodik. Doktoranduszaink egyaránt bekapcsolódnak a tanszéken folyó kutatói és oktatói munkába, de kiveszik részüket azoknak a rendezvényeknek a lebonyolításából is, amelyekkel a szlovákiai magyar nyelvű közoktatást segítjük, immár hosszú évek óta (Legere, Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny stb.)

Idén a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet doktori programja 15 000 000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült a Bethlen Gábor Alap Bizottságának határozata alapján, a program zavartalan működésére és a hallgatói ösztöndíjak támogatására. A támogatás a 2020. január 1. és 2021. március 31. közötti időszakra vonatkozik.

A támogatásnak köszönhetően a doktori program továbbra is zavartalanul folytathatja működését, s új doktoranduszok felvételét is lehetővé teszi, ami a folyamatos, színvonalas munkát és ezáltal az intézmény szakmai erősödését is elősegíti.

megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap