Két új doktorandusszal bővült a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet doktori programja

Két új hallgató nyert felvételt a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet doktori programjára ez év júliusában. A hallgatók felvételére a Magyar Kormány Miniszterelnöksége Nemzetpolitikai Államtitkársága és a Bethlen Gábor Alap által a doktori program számára biztosított támogatás jóvoltából kerülhetett sor.

A két elsős doktorandusz 2021 szeptemberében kezdi meg tanulmányait a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetben. A doktorandusz hallgatóknak három év áll a rendelkezésükre, hogy elkészítsék és megvédjék doktori disszertációjukat. A három év alatt legalább egy idegen nyelvű, nemzetközi adatbázisban jegyzett publikációt is fel kell tudniuk mutatni, s emellett oktatói tevékenységet is folytatnak. A konferencia-részvétel szintén elvárás, ahogy az idegen nyelvi előadási készség kialakítása is.

Új doktoranduszainknak sok sikert és kitartást kívánunk az előttük álló feladatok elvégzéséhez!

megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap