Egyet s mást Dél-Afrikáról

Nem mindennapi élményben volt része annak, aki október 20-án az esti órákban a közeledő hétvége ellenére időt szakí­tott Szeles Pál Ildikó előadására, melyet a Jugyik tagjai szerveztek az Őszi If­jú­sági Napok hetén Nyitrán.

„Egyet s mást Dél-Afrikáról“ címmel felettébb érdekfeszítő élménybeszámolót kaptunk az előadónő 2019-ben tett utazásáról és annak körülményeiről.

Megtudtuk, hogy közel 5 000 kilométert tett meg utazása során. Bejárta Namíbiát, Botswanát, Zambiát és Zimbabwét. Sokat mesélt Dél-Afrika látnivalóiról, többek közt az Asztal-hegyről, a Viktória-vízesésről, a Tizenkét Apostol Öbölről és a Zambiai hídról. Lenyűgöző volt hallgatni az ottani lakosság szokásait, gasztronómiai jellegzetességeiket. Étlapján szerepeltek krokodilhúsból és orix gazellából készült ételek.

Rendhagyó utazása során szokatlan állatok társaságában töltötte napjait és éjszakáit. Találkozott többek közt flamingóval, fókával, elefánttal, gnúval, kék agámával és sakállal.

Szeles Pál Ildikó előadását 2 órán keresztül élvezhettük, melyet kötetlen beszélgetés zárt. Összességében azt gondolom, hogy egy nagyon tartalmas és figyelemfelkeltő program volt.

Del Afrika 01

Del Afrika 02

Del Afrika 03

Nagy Ádám