A COVID-19 világ­jár­vány hatása a gyer­mekek életmódjára

2022.11.10-én a Nyitrai Konnstatin Filozófus Egyetem Pedagógusképző Intézetének docense előadást tartott a COVID-19 világjárvány hatása a gyermekek életmódjára címmel.

Az előadás célja az volt, hogy rávilágítson a világjárványnak a gyermekeink életmódjára gyakorolt hatására, beleértve az étkezési, mozgási és alvási szokásaikat.

Az előadás egy 2020-2021-ben végzett kutatás eredményein alapult, amely összehasonlította a gyermekek életmódját a világjárvány előtti és a világjárvány alatti időszakban. Az előadás után megbeszélésre került sor, ahol a hallgatók értékelték saját tapasztalataikat a világjárványról, valamint megpróbálták elmagyarázni a világjárvány néhány negatív hatását. Ilyen például az édességek és sós ételek fokozott fogyasztása, az alvás és a fizikai aktivitás hiánya, ami átlagosan 0,9 kg súlygyarapodáshoz vezetett.  Ezt a kutatást szeretnénk folytatni, hogy jobban megismerjük a világjárványnak a gyermekeink életére gyakorolt hosszabb távú hatását.

Vplyv pandeme na zivotny styl deti 01

Vplyv pandeme na zivotny styl deti 02