Támogatás a Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet doktoranduszai számára

A Magyar Kormány Miniszterelnöksége Nemzetpolitikai Államtitkársága jóvoltából a Bethlen Gábor Alap Bizottságának határozata alapján 2022-ben 13 500 000 Ft támogatásban részesült a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Karán működő Magyar nyelv- és irodalomtanítás módszertana doktori program.

Az immár harmadszor odaítélt támogatás a program működésének folyamatosságát biztosítja és lehetőséget teremt új doktoranduszok felvételére. A folytonosság ugyanis elengedhetetlen egy doktori program működésében.

A támogatás nemcsak a doktori program számára jelent stabilitást, hanem növeli az intézetben dolgozó oktatók professzori kinevezésének esélyeit is, ezáltal a mesterszintű tanulmányi programok sikeres akkreditációjához is hozzájárul. Így az odaítélt támogatás nemcsak a doktori program működésére van kihatással, hanem – áttételesen – az egész intézmény stabilitását növeli.